V příštích měsících se v ní bude testovat turbovrtulový motor a vrtule pro letadla Cessna Denali. „Dnešní den je významným milníkem v propojování výuky a výzkumu s vývojem a výrobou jako ukázka cesty České republiky k inovačnímu lídru Evropy,“ prohlásil při slavnostním otevření děkan Fakulty strojní ČVUT Michael Valášek s tím, že v Hradci se bude primárně testovat fáze letu, aby se zjistilo a predikovalo, co se s motorem během letu děje.

Vrtulová zkušebna, která přišla na 300 milionů korun, byla spolu s turbovrtulovým motorem na hradeckém letišti oživena počátkem dubna a nyní je připravena k „ostrému“ testování. Zkušebnu lze ale využít i pro zkoušení jiných druhů leteckých motorů.

„Ve vedlejší zkušebně, která se právě připravuje, se v budoucnu počítá s tím, že se zde budou testovat i motory tryskové,“ naznačil budoucnost testování na hradeckém letišti Michal Valášek. „Motory, které budou naši zákazníci využívat, projdou i hradeckou zkušebnou,“ uvedl prezident pobočky GE Avia-tion Milan Šlapák.

Uzavřená je centrální část severních teras. Schodiště vedoucí na Kavčí plácek technické služby musely podepřít panely.
Zátarasy lidé ignorují, hrozí sesuv