Za 47,4 miliony korun se rodí v podkrkonošském městě nový Rekreační volnočasový areál. Pro Hostinné jde o klíčovou investici, na kterou se chystalo několik let. „V současné době jsou hotové základy velkého bazénu, základy objektu bazénové technologie. Hotové jsou obvodové zdi a na tesařské práce bude brzy nachystaný i vstupní objekt se šatnami a sociálním zázemím a sklady,“ popisuje starostka Hostinného Dagmar Sahánková, jak daleko jsou stavební práce.

„Cílem je mít většinu stavebních prací hotovou v letošním roce a začátek roku příštího věnovat dokončovacím zemním a zahradnickým úpravám. První plavci budou moci nové koupaliště vyzkoušet s příchodem prvních letních dnů roku 2021,“ avizuje.

Bazény, skluzavky, perličky

Jak bude vypadat areál, který město buduje na místě bývalého koupaliště? Bazény budou ze železobetonu a budou vestavěny do prostoru prohlubně původního rozlehlého bazénu. Velký bazén bude velký 26x15 metrů a bude mít tři plavecké dráhy a oddělenou rekreační část s trojskluzavkou, chrličemi vody, perličkami a masážními tryskami. Střední bazén pro neplavce bude mít rozměry 11x15 metrů. Vznikne také brouzdaliště. „Nechceme mít pouze koupaliště, ale víceúčelový areál se širším využitím,“ připomíná starostka.

Projekt rovněž zahrnuje výstavbu objektu pro bazénovou technologii, vstupního objektu, objektu služeb, skladu techniky areálu, parkovacích ploch, přístupových komunikací, dětského hřiště a veřejného osvětlení.

Cena se sedmi čtyřkami

Projektové a projekční přípravě nového Rekreačního volnočasového areálu v Hostinném se radnice věnuje již několik let. Na jaře minulého roku proběhlo výběrové řízení na zhotovitele, které vyhrála akciová společnost Genext z Hradce Králové s cenou 47 444 444 Kč. V září 2019 se slavnostně klepalo na základní kámen stavby. V předchozích letech město provedlo demolici zdevastovaného areálu koupaliště, který byl zavřený od roku 2003.

Vedle budování koupaliště Hostinné staví cyklostezku, za 50 krajských milionů opraví památkově chráněný most v centru, Nádražní a Horskou ulici. Čtvrtou etapu má před sebou revitalizace sídliště, kde město dosud proinvestovalo více jak 60 milionů korun.