Zdařilý začátek soutěže dával hodně nadějí v dalším průběhu. A protože i v dalších částech čtyřboje kluci nijak nechybovali, skvěle obstáli v často problematických technických disciplínách a doslova „vydřeli" závěrečný běh na jeden kilometr, vyšplhali se nakonec až na samotný vrchol v této prestižní královské disciplíně krajské školní atletiky. Jako stabilně vynikající se opět ukázali „deváťáci" Ondřej Hovorka a Jan Perháč. Několika osobními rekordy je famózně podpořili Tadeáš Ryška a  Michal Ehl.  A všechno nenápadně, avšak velmi spolehlivě a zkušeně, jistil svým výkonem teprve „osmák" Tomáš Hovorka.

Protože jsme před odjezdem počítali s umístěním spíše někde ve středních a nižších částech výsledkové listiny, máme z titulu krajského přeborníka  obrovskou radost a jsme na naše hochy náležitě pyšní: „Kluci, děkujeme vám za vynikající reprezentaci naší školy! Už teď jste se nesmazatelně zapsali do historie sportu, a nejenom sportu, na naší škole a v našem městě! A až budete 18. a 19. června bojovat za Královéhradecký kraj v kolínském celostátním finále, přejeme vám pořádnou porci sil a sportovního štěstí!"

To, že naši žáci dosahují ve sportu dlouhodobě výborných výsledků, není náhoda. Jejich talent je rozvíjen zkušenými a obětavými učiteli tělocviku. Především je to Zdeněk Paleček, jehož přínos pro aktivity Asociace školních sportovních klubů v našem kraji byl nedávno oceněn Krajskou radou. Ocenění na úrovni kraje za dlouhodobou trenérskou práci ve fotbale získal Jan Zemen. Chuť sportovat a poměřovat svoje výkony úspěšně u našich děvčat podněcuje  Martina Prouzová. Pod jejím vedením také dosahují skvělých výsledků. Bez nadsázky můžeme říct, že naše škola sportem žije!

Vedení ZŠ Javornická, Rychnov nad Kněžnou