„Volná místa i na silvestrovské pobyty je stále možné ve Špindlerově Mlýně sehnat ve všech kategoriích ubytování, ceny se pohybují od 700 korun za osobu a noc," řekl majitel ubytovacího portálu spindleruv-mlyn.com Martin Jandura. V porovnání s minulými roky měli lidé větší zájem o ubytování ve vánočním týdnu. „Zájem určitě narůstá, až nás to překvapilo. Přijelo více Němců, Poláků či lidí z Izraele, ale přibývá i Čechů, kteří přijedou na Vánoce do Špindlerova Mlýna," řekl Jandura.

Volná místa na silvestrovský týden mohou lidé najít také v Deštném v Orlických horách na Rychnovsku. „Většina míst je samozřejmě obsazená, ale pro lidi, kteří ještě zavolají, je možné ubytování stále sehnat," řekla pracovnice informačního centra v Deštném.

V Pardubickém kraji je situace horší. Lidé si silvestrovský pobyt zamlouvají často s mnohaměsíčním předstihem. Podobná situace se opakuje každý rok, řekli provozovatelé.

„Celý penzion máme rezervovaný od skončení vánočních svátků až do 1. ledna. Obsazené to bylo už půl roku dopředu," uvedla Magdalena Švandová z penzionu Stanský Mlýn u Hlinska na Chrudimsku.

Penzion Lucký vrch na Svitavsku sice kvůli elektronické evidenci tržeb ubytování zrušil, na silvestra však udělá výjimku. „Bude tu jen uzavřená společnost, která má objekt pronajatý," řekl vedoucí Milič Sypták. Plně obsazený je hotel Vista v Dolní Moravě, v hotelu Prometheus v nedaleké Velké Moravě měli včera volné poslední dva pokoje.

(čtk, zr)