Naděje žila. V první třetině dal Petr Koukal, mistr světa v hradeckých barvách, exkluzivní gól, Mountfield vedl.

Po střechu narvaný stadion na břehu Orlice branku freneticky slavil. Hráči se radovali až nebývale.

Aby ne, byla krásná, navíc to vypadalo, že by Hradečtí mohli ve své aréně dokonat velkolepé dílo, vyhrát Ligu mistrů.

Finále hokejové Ligy mistrů: Mountfield HK - Frölunda Indians.
Hokejem žil v úterý celý Hradec

Jenže proti stál soupeř největší, v Evropě není lepší klub než Frölunda Indians. A Švédové to zase dokázali. Už během první třetiny výsledek otočili a nakonec vyhráli 3:1.

Přes prohru v posledním duelu evropského klání byla cesta Lvů impozantní. Vždyť do finále Champions League se v historii dostala z českých mužstev pouze pražská Sparta. Také ona prohrála s Frölundou.

„My ale chceme být první český vítěz,“ říkal před finále kapitán Radek Smoleňák. Nepovedlo se, přesto si jeho tým vyslechl: „Hoši, děkujem!“

Mazanec po finále: Byl to cvrkot, předčili nás úplně ve všem