Zájemkyně musí být členkami některé zastřešující hasičské organizace. Mezi ně patří Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska, Česká asociace hasičských důstojníků, Profesní komora požární ochrany, Asociace velitelů HZS podniků a DPO SR. Dobrovolné hasičky musí mít členství platné minimálně 12 měsíců.

Letošní ročník soutěže má zbrusu novou koncepci a je obohacen o dvě atraktivní novinky. První z nich je rozšíření soutěže i za hranice České republiky, neboť do letošního ročníku soutěže se mohou přihlásit a soutěžit i dívky ze Slovenské republiky.

Druhou netradiční inovací je nová soutěžní kategorie, a to volba Hasiče roku. Přihlásit se mohou dobrovolní i profesionální hasiči ve věku od jednadvaceti do čtyřiceti let, kteří splňují stejné podmínky, jaké mají jejich ženské soutěžící kolegyně.

Pořadatelé soutěže se rovněž letos rozhodli podpořit a motivovat i jednotlivé hasičské sbory, a to finančním darem pro hasičský sbor vítězky soutěže, ale i SDH dívek, které se umístí na druhém a třetím místě.Finálový galavečer soutěže se uskuteční v pátek 2. listopadu v pražském hotelu Top Hotel Praha. Všem novým adeptkám drží pěsti i příznivci, moderátor soutěže Libor Bouček a modelky Kateřina Průšová a Iva Kubelková.

„Myšlenka této soutěže se mi moc líbí, protože v sobě spojuje krásu s ochotou pomoci, dobrovolností a lidskostí. Já sama mám k hasičům velmi kladný vztah, poněvadž to byli oni, kteří pomohli mým rodičům jako první při záplavách v Chrastavě v roce 2010,“ uvedla porotkyně Kateřina Průšová.