Otevírací dobaOd května do září je otevřeno od úterý do neděle od 9 do 12 hodin a od 13 do 17 hodin.

Kdy se s ní však ve Vamberku začalo, jak přesně se vytváří, co všechno se z ní dá vyrobit a na co se dá použít – to už si každý představit nedovede.
Ten, koho tato fakta zajímají, se může vypravit do vambereckého muzea krajky, které se nachází poblíž náměstí a nedávno prošlo zdařilou rekonstrukcí.

Expozice muzea představuje ucelený soubor moderní prostorové krajky, která ozřejmuje vývoj české krajky od 18. století až do současné doby.
Představuje staré lidové krajky, vývoj krajkářství pod vlivem odborného školství od konce 19. století, je zde zastoupena tvorba zakladatelských osobností české moderní krajky a práce jejich žákyň, především v souborech krajkových děl, která reprezentovala stát na světových výstavách EXPO Brusel 1958 a EXPO Montreal 1967.

Tradici krajkářství do českých zemí přinesla belgická šlechtična Magdalena Grambová. Krajky se od druhé poloviny 19. století do začátku 20. století ve Vamberku vyráběly téměř v každé domácnosti. Nyní je největším výrobcem tradičních ručně paličkovaných krajek společnost Vamberecká krajka, která zájemcům nabízí prohlídkové trasy podnikem. V muzeu se návštěvníci seznámí jak s minulostí, tak se současnou výrobou krajky. Připravena je pro ně také interaktivní dílna, kde se návštěvník bude moci pomocí videoprojekce seznámit s různými výrobními technikami a procesem vzniku krajky.

Vedle stálé expozice nabízí Muzeum krajky každoročně tematické výstavy, věnované krajkám historickým nebo tvorbě významných osobností.