Malí lyžaři si to v sobotu stejně jako každý jiný zimní víkend svištěli z kopce Faráku dolů. Ovšem tentokrát to bylo o trochu jiné, z kopce nejezdily děti, ale pohádkové postavičky. Konal se zde totiž karneval na lyžích.


„Byla to už každoroční akce, kdy nám sem jezdí pravidelně na pět týdnů po sobě od začátku roku spolky. Takže tohle je takové ukončení. Nyní jsme tady měli Veselou společnost Chrudim a Plavecký klub Pardubice. Akce samozřejmě byla i pro místní a turisty, kteří k nám přijeli na prázdniny," uvedl organizátor David Rajnoha.


Program nebyl nijak složitý, spíše se jednalo o příjemné odpoledne. Nechyběla však přehlídka masek, jejich sjezd slalomem a také závěrečné vyhodnocení. Hlavní náplní byla totiž „lyžovačka".


„Celkem se jedná už o devátý ročník, ale my jsme tady teprve druhý rok, takže jsme navázali na předchozího provozovatele. Je to však stále na stejném principu, i když samozřejmě vždycky přijde někdo s něčím novým," řekl David Rajnoha, podle něhož jsou například oproti loňsku nové snowboardové překážky.


Přestože počasí nebylo úplně ideální, sluníčko nesvítilo, alespoň nepršelo. Návštěvnost prý byla rozhodně lepší než loni, kdy byly opravdu špatné klimatické podmínky.


„Tenhle areál je hlavně pro malé děti, které se tady můžou naučit lyžovat. Snažíme se pro ně dělat maximum. Další novou věcí je lyžařská abeceda, která je v provozu od letošního roku a jež je otevřená stejně jako areál," vysvětlil organizátor, jemuž se moc líbily masky dětí. „Jsou moc pěkné, každý kus je originál," dodal.


Zalyžovat si do Rokytnice v Orlických horách přijela také Pavlína Klvaňová z Neratovic, která zavítala na návštěvu za svou sestrou. „Dorazila jsem hlavně na lyže, karneval je takový bonus navíc. Je to ale hezké, zajímavé a srandovní, děti měly hezké masky. Nikdy jsem to ještě neviděla," přiznala.