Letos se poprvé akce uskuteční v Dobrušce pod záštitou starosty Petra Tojnara. Ve středu 11. prosince od 17 hodin rozezní náměstí F. L. Věka vánoční písně v podání hned několika účinkujících. Na podiu se objeví Livie Kuchařová, zpěvačka a mladší sestra Miss World Taťány Kuchařová. Své umění předvedou také opočenské mažoretky Colloredo. Přestože bude zima, jejich ukázka dozajista rozehřeje nejednoho návštěvníka.
Vrcholem večera bude společné zpívání tradičních českých koled spolu s dětským pěveckým sborem Mezissimo z Českého Meziříčí. V 18 hodin zazní první z písní a Dobruška se tak stane jedním ze stovek míst v celé republice, kde se projekt Česko zpívá koledy koná.

Připraveno bude i malé občerstvení a punč nebo čaj zdarma (do vyčerpání zásob). Příchozí si také budou moci z našeho vánočního štěstíčka vylosovat milý dárek. Tak neváhejte a ve středu 11. prosince přijďte na náměstí F. L. Věka ke staré radnici a zazpívejte si s námi u rozsvíceného stromu. Doufáme, že se z naší akce stane tradice a budeme se do Dobrušky vracet každý rok.

Zapojit se do akce však mohou i další města, spolky, školy anebo jen skupinka nadšenců, které milují výzvy a Vánoce.

Už v loňském roce se podařilo našim sousedům v okrese Ústí nad Orlicí zapojit do akce čtyři různá místa. Ve stejnou dobu se tehdy zpívaly koledy v Lanškrouně, Lukavici, Mladkově a Českých Heřmanicích. Deník následně zveřejnil ze všech míst fotografie a ohlasy nadšených příchozích.

Pojďte se zapojit do akce s námi a zazpívejte si ve stejnou dobu tradiční písně, které nesmějí u stromečku chybět. Pokud vás projekt Česko zpívá koledy zaujal, sledujte Rychnovský deník a spojte se s naší redakcí na telefonním čísle 602 563 807 nebo na email silvie.sprynarova@denik.cz.

Rádi vám poskytneme další informace, abyste se mohli zapojit. ⋌(sir)