Těch tu představovali velké množství. Mezinárodní turnaje se konaly ve hrách kubb, mölkky, kanjam, free croquet a foosball. Těm, kteří neznali pravidla a neovládali potřebnou techniku, ochotně poradili zkušení instruktoři.

„Zatím jsem zkoušela jenom kubb, ale docela mě to chytlo. Byla jsem se tu podívat i vloni, ale to jsem se k ničemu neodhodlala. Teď vím, že to byla škoda. Když bych měla s kým, tak bych se té hře možná věnovala častěji," řekla dvacetiletá Lenka z Dobrušky, která na stadion vyrazila se dvěma kamarádkami.

Stará severská hra kubb totiž není tak složitá, jak se na první pohled může zdát. Soupeří v ní zpravidla tříčlenná družstva, která se střídavě hody dřevěných kolíků snaží srazit hranoly svých soupeřů. Tomu, kdo se někdy snažil strefit šiškou do stromu, se tak tato hra rozhodně nemůže zdát cizí. Osvojit si přesná pravidla je otázkou chvilky.

Přišli na Budaře

Po sportovních výkonech se našlo dost času i na odpočinek. Posedět se dalo u kelímku dobrušského piva a k zakousnutí se nabízely třeba poctivé americké hamburgery, s nimiž se ty fastfoodové nedají vůbec srovnávat.

Akce se konala již od pátku, kdy byl na dopoledne připraven program pro školy. S přibývajícím časem pak převzali otěže dobrušští skateři, kteří oslavili své výročí. Večer se o zábavu staralo několik DJs.

Následující den se na pódiu střídaly skupiny jako Stará parta, Čí je to vina?, Všechna rizika nebo Band-a-ska. Pro mnohé ale byl zlatým hřebem příjezd Jana Budaře s kapelou.
Festival nebyl jen pro domácí, takže kempovat bylo možné přímo v areálu.Toho mnozí využili, a tak na okraji lesa vyrostlo malé stanové městečko.