Lidé se začali scházet už v jednu hodinu odpoledne u místní hasičské zbrojnice, která se nachází naproti bývalému hostinci U Karla IV.  Sídlo hasičského sboru je v užívání zhruba rok a v sobotu tak bylo záhy po slavnostním zahájení vysvěceno. Průvod se pak odebral k pomníku padlým.

Po krátké mezipauze pokračoval program na hřišti pod kostelem svatého Marka, kde se po slavnostním proslovu svým uměním pochlubili mladí zámělští hasiči.

„Vše se dokonale vydařilo, počasí i akce samotná. Z plánovaných ukázek vypadla pouze koňská stříkačka, která měla technický problém. Jinak ale můžeme být naprosto spokojení," zhodnotil po akci Ladislav Kapucián, velitel zámělských hasičů.

Hasili i pěnou

S atraktivními ukázkami vystoupili například hasiči z Rokytnice v Orlických horách, kteří předvedli vyproštění osoby z havarovaného vozidla. Jednotka z kvasinské automobilky zase ukázala použití pěny při likvidaci požáru. Se svou novou Tatrou se pochlubili jejich kolegové z Rychnova nad Kněžnou.

Zajímavou techniku ale přivezly i sbory dobrovolných hasičů z okolních obcí. Tu místní doplnili o svého pásového obrněnce, který je určen k prorážení ledu jakožto prevence před rozlitím řeky Orlice.

Doprovodný program pak zahrnoval spoustu možností k vyžití pro ty nejmenší. Na okraji hřiště čekal nafouknutý skákací hrad a řada nejrůznějších herních disciplín. Ti starší ocenili hudební doprovod a bohaté občerstvení.