Obě delší strany balicího papíru zvedneme a vytvoříme okolo dárku jakýsi stan. Následně vrchol přehneme a postupně obě strany překládáme přes sebe. Je potřeba to dělat opravdu důkladně, protože potom se papír nerozbalí a zůstane držet na svém místě.

Nyní přehneme přesahující papír na boku. Opět jej nijak neupevňujeme, stačí, když přehnutý papír zastrčíme pod dárkem uvnitř. Zopakujeme na druhé straně a ve výsledku nám balík drží, aniž bychom jej museli upevňovat pomocí lepicí pásky.

Nyní už jen vybereme a odměříme vhodnou stužku. Vždy volíme takovou barvu, aby nám ladila s balicím papírem. V tomto případě jsme k bílé a stříbrné použili červenou. Ovážeme balík, lehce utáhneme a zavážeme na uzel. Nezapomene provléci smyčku pod oběma křížícími se stužkami. Když dokončíme mašličku, upravíme obě smyčky, aby byly stejně dlouhé a malinko je v uzlu zmáčkneme, aby byly širší. Potom už balíček dozdobíme pěknou visačkou. Buď použijeme nějaké předpřipravené, nebo je vyrobíme podle vlastní inspirace. (lv)