„Ve většině sociálních zařízení pečujících o hendikepované či seniory je vozový park ve špatném technickém stavu. Proto pomáháme,“ uvedl jednatel společnosti Kompakt Miroslav Káninský.

Starší, stejným způsobem získané vozidlo, diakonii zůstane. „Z automobilu máme velkou radost. Nové vozidlo využijeme především k poskytování pečovatelské služby, a to jak ve Dvoře Králové, tak i v okolí, “ uvedl ředitel Diakonie ČCE ve Dvoře Králové nad Labem Zdeněk Hojný. Na financování vozu se podílelo asi 46 firem napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.

O projektu Sociální automobilZa spoluúčasti firem a společností se poděbradská reklamní agentura Kompakt snaží o vytvoření, zdokonalení a obnovení vozového parku v ústavech a zařízeních, která svou činnost zaměřila na výchovu, vzdělání, rehabilitaci a integraci zdravotně, mentálně či jinak hendikepovaných lidí.

Projekt stojí na systému tzv. „reklamy na kolech“. Spočívá v tom, že jednou v roce přejde obchodní zástupce na tento projekt a po dobu tří měsíců získává firmy, které jsou ochotné přispět na dobrou věc a chtějí se podílet na přípravě automobilu, který poputuje do některého ze sociálních zařízení.

Daná organizace tak získá nejen dobrý pocit za svou dobročinnost, ale i reklamu na vozidle, které je na silnicích všem na očích.

Od roku 1997, kdy byla zahájena realizace tohoto projektu, se za pomoci firem a společností po celém území ČR podařilo předat již přes 750 sociálních automobilů. Vzhledem k zahraničním zkušenostem byl doposud tento projekt postaven na vozech Renault Master, Renault Kangoo a Dacia Dokker.