„Hřiště už je dokončené několik dní, ale ještě musí vyzrát beton. V brzké době také dojde na zahradní úpravy v jeho okolí," uvedl Jaroslav Kuchta, starosta Říček v Orlických horách, s tím, že slavnostní otevření se plánuje na začátek července. Přesný termín ale ještě nebyl stanoven.

Dětské hřiště sestává celkem ze dvanácti herních prvků osazených na travnaté ploše. Na většině atrakcí se děti nedostanou výše než do úrovně jednoho metru. Proto nebylo nutné zřizovat nějaké speciální dopadové plochy.

Radost však nemají jen děti. Vedení horské obce pamatovalo i na jejich rodiče či prarodiče. Vedle oploceného dětského hřiště vzniklo sezení, ale hlavně tu našly své místo dva rotopedy a žebřiny. Na venkovním nářadí se tak mohou rozcvičovat prakticky všechny generace.

Nové hřiště se nachází v centru obce, hned vedle bytovek. „V místě dosud byla veřejná zeleň. Lidé se tu v letních měsících scházejí při opékání. Tuto funkci   bychom chtěli do budoucna zachovat," ubezpečil Jaroslav Kuchta.

Náklady na zřízení areálu překročily částku půl milionu korun, ale zhruba 80 procent těchto nákladů pokryla dotace. Hřiště je určené pro děti od tří let.