Pod vedením Jany Bahníkové kroužky pracovaly celý rok na velkém projektu muzikálového představení, který tento den předvedli dětem z mateřských, základních i okolních škol a večer rodičům a veřejnosti.
Celé představení se hrálo i zpívalo vždy naživo, děti zvládly vše bez playbacku.

Šmoulí radost diváky uchvátila

Jako první se diváci mohli podívat na dětskou operu Šípková Růženka, kterou podle předlohy pana Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře nacvičil kroužek Notička. Na jednoduché scéně byl dán prostor především zpěvu, ale samozřejmě nechyběl ani kolovrátek, kolíbka a další rekvizity.

Divadelní přípravka Pididivy je složená ze samých předškoláků a tak není divu, že si vybrali Šmouly. Každý v roli jiného modrého skřítka zvládli svoje repliky a dokonce i věděli, co kde mají dělat. Gargamela si zahrála vedoucí kroužku Jana Bahníková a v roli kocoura Azraela a taťky Šmouly starší děti.

Každopádně u diváků vyhráli Šmoulové svojí přirozeností a roztomilostí.
Hlavním programem byl pohádkový muzikál Princové jsou na draka, zpracovaný na motivy stejnojmenné televizní pohádky. I tady se hrálo a zpívalo na živo. Kromě divadelní skupiny Poškoláci se na realizaci podílela taneční skupina Rosegirls, která doplnila tanečními choreografiemi jednotlivé písničky a zapojila do projektu čtyři věkové skupiny dětí, od 4 do 13 let.

O den dříve byla první společná zkouška všech zúčastněných, která byla zároveň i generálkou. Čas po oba dny obětoval i zvukař Ladislav Dlab, který se Sluníčkem pravidelně spolupracuje. Díky pomocníkům z řad táborových praktikantů v zákulisí a vzorné spolupráci s jednotlivými vedoucími tanečnic se vše zvládlo ke spokojenosti nejen režisérky Jany, ale poté i diváků.

⋌Eva Jenčíková,
⋌DDM Týniště nad Orlicí