Navštivte Den městské mobility

Jičín - Jak se v Jičíně dopravujete do práce, do školy či za volnočasovými aktivitami? Tématu dopravy v Jičíně patří Den městské mobility, na který jsou zváni odborníci i široká veřejnost. Koná se v úterý 20. listopadu od 14 hodin v Biografu Český ráj. Na programu bude workshop, film, odborný seminář a výstavy Spokojení Dánové a Dobré město, které pro účely akce zapůjčilo Velvyslanectví Dánského království. Cílem Dne městské mobility je vyvolat veřejnou diskuzi. Přijďte sdělit svoje postřehy a nápady, které budou důležité pro sestavování strategie mobility. Nebude chybět ani malé překvapení!

Zkuste upéct tu nejlepší vánočku

Náchod - Muzeum Náchodska zve na soutěž o nejlepší vánočku, a to ve čtvrtek 22. listopadu od 17 hodin do výstavní síně v Tyršově ulici v Náchodě. Akcí provede vítězka o nejlepší vánočku ze Žacléře Milena Hetflejšová, která představí tradiční postupy výroby tohoto sladkého pečiva z kynutého těsta. Soutěž je také spojená s vernisáží výstavy betlémů. Zájemci, kteří se budou chtít zapojit do soutěže, mohou své voňavé výtvory přinést v den konání akce nejlépe do 16.30 hodin. Ochutnávat budou i návštěvníci vernisáže. Na základě jejich hodnocení vyhlásí porota vítěze.

Vyzkoušejí si přenocovat venku

Dvůr Králové/Trutnov - Benefiční akci na podporu osob bez domova, jejímž cílem je bořit mýty a předsudky spojené s bezdomovectvím, vybrat trvanlivé potraviny pro osoby v nouzi a zažít si noc přespáním na veřejném prostranství, organizuje ve čtvrtek Pečovatelská služba Města Dvůr Králové nad Labem. Program začne v 17 hodin na náměstí Václava Hanky a v Hankově domě a končí v 7 hodin ráno v pátek společnou teplou snídaní.
Noc venku je možné zažít ve čtvrtek od 18.00 také v Trutnově. V prostorách staré radnice a podloubí ji pořádají Riaps, Oblastní charita Trutnov a Most k životu.

Nová Paka připravuje výstavu betlémů od 24. listopadu.
Jak to bylo s betlémy...