Práce začaly už v srpnu loňského roku a měly trvat jen asi tři měsíce. Vše ale zkomplikoval právě zmíněný most. Ještě na podzim loňského roku se mluvilo o zdržení asi o půl roku, postupem času ale narůstá. Nyní se rekonstrukce konečně opět rozjíždí. Hotovo má být do poloviny září.

Prodlužování plánovaných prací nesou nelibě někteří obyvatelé. Vadí jim, že kromě zavřeného úseku kolem mostu se na jaře ve Smiřicích objevily i další dopravní omezení. Dočasné semafory na křižovatce u Dvorany při příjezdu do města ve směru od Libřic už zmizely. Podle starosty nezpůsobovaly větší problémy. „Jednalo se o výměnu vodovodu před další fází rekonstrukce. Žádné kolony se ale netvořily,“ řekl Deníku Luboš Tuzar.

Stavební povolení na dokončení mostu už je vydané. Stavaři tak v těchto dnech opět začnou stavět. „Hotovo bude nejpozději 15. září. Pak začne další navazující etapa. Bude ale v menším rozsahu, než byla plánovaná původně. Skončíme zhruba u městského úřadu, aby se vše stihlo do zimy dodělat.,“ vysvětlil Tuzar s tím, že pokračovat dál se bude v roce 2020.

Ani příjezd do Smiřic ve směru od hlavního tahu mezi Hradcem Králové a Jaroměří není bez omezení. Dočasné semafory jsou tam instalovány kvůli rozpadající se zdi nad silnicí. „Opěrná zeď je součástí soukromé nemovitosti, která je zatížená několika exekucemi. Silničáři tam dali betonové svodidla, aby zeď na nikoho nespadla. Zřejmě se bude muset počkat, až ta zeď sama spadne,“ řekl k tomuto dopravnímu omezení starosta Smiřic.