Otevře ji představení ochotnického spolku Na Tahu, které přijede zahrát představení Strakonický dudák.


„Je to technicky nejnáročnější inscenaci letošního ročníku. Vystupuje v ní na čtyřicet herců. Chvíli jsme váhali, zda se na jeviště tolik lidí vejde, ale nakonec jsme se rozhodli, že se kus hrát bude," prozrazuje spoluorganizátor přehlídky, vedoucí společenského centra a ochotnický herec Pavel Štěpán.


Přehlídky se zúčastní pět amatérských souborů a představení se budou konat v pondělí od půl osmé večer. „Je to tradice. Navíc se ve všední dny neděje moc akcí, tak lidé mohou v klidu vyrazit do divadla," vysvětluje Pavel Štěpán.


Týden po začátku přehlídky, 22. dubna, odehraje v Dobrušce své představení Otylka divadelní soubor Maska při TJ Sokol z České Skalice.
Na další inscenaci, která by se podle názoru Pavla Štěpána dala považovat za vrchol celé přehlídky, mohou diváci vyrazit 29. dubna. Jedná se o poslední pondělní představení. Hrát se bude kus Na hraně života, který nastudovalo Divadlo z Roztocké z Jilemnice.


„Není to hra typická pro ochotnické soubory, moc často ji neuvádí. Podle mě je herecky nejnáročnější a vybočuje," prozrazuje Pavel Štěpán s tím, že za zhlédnutí stojí i ostatní plánovaná představení.


Derniéru hry Ženy pana Voka si na přehlídce v pátek 3. května odbude místní divadelní soubor F. A. Šubert. „Jelikož v souboru hraje řada studentů, museli jsme představení přesunout z pondělí na pátek," vysvětluje Pavel Štěpán.


A o možnost pobavit se nebudou ochuzeny ani děti Je pro ně připravena čertovská pohádka Jak spravedlnost z pekla vzešla, se kterou do Dobrušky v neděli 5. května dorazí divadelní soubor Šembera z Vysokého mýta. Tato hra začne ve tři odpoledne a přehlídku zakončí.


Lístek na jedno představení stojí 80 korun. Kdo však chce vyrazit na všech pět, může si zakoupit abonentku. „Jsou stále v prodeji a stojí 320 korun. Divák se v podstatě na jedno představení dostane zadarmo," říká Pavel Štěpán.

Představení

15. dubna ⋌od 19.30 hodin
STRAKONICKÝ DUDÁK
Klasika J. K. Tyla, kterou není třeba představovat.
DS Na Tahu z Červeného Kostelce

19. dubna ⋌od 19.30 hodin
OTYLKA
Komedie o tom, jak podváděná manželka bojuje s nadváhou, manželem i autoritami.
DS Maska z české Skalice

22. dubna ⋌od 19.30 hodin
HOTEL MEZI DVĚMA SVĚTY
Hra o lásce, zmoudření a druhé šanci na nový lepší život.
Divadlo V Roztocké z Jilemnice

3. května ⋌od 19.30 hodin
ŽENY PANA VOKA
DERNIÉRA oblíbeného představení.
DS F. A. Šubert z Dobrušky

5. května ⋌od 15 hodin
JAK SPRAVEDLNOST Z PEKLA VZEŠLA
Strašidelně veselá pohádka o zlé princezně a tříhlavém draku.
DS Šembera z Vysokého Mýta