Program fantaskní rodinné oslavy na Jičínsku je speciálně zaměřen na motivy, příběhy a bytosti ze stromové říše. Čekají vás Stromodílny, tématicky zaměřené loutkové představení a vrcholem akce je tajemná performance, slavnost uzavře koncert.

Náchodsko: V pátek a sobotu se bude volit

Náchodsko - Událostí tohoto týdne budou volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Uskuteční se 20. a 21. října. Občané České republiky, kteří dosáhli 18 let a nejsou omezeni ve svéprávnosti k výkonu volebního práva, zvolí 200 poslanců. Češi mohou volit i mimo místo svého trvalého bydliště, musí si ale včas vyřídit voličský průkaz.

Trutnovsko: Volby i referendum kvůli koupališti

Jilemnice - V pátek a sobotu se bude volit v republice do Poslanecké sněmovny. V Jilemnici ve stejnou dobu doplní parlamentní volby místní referendum, ve kterém budou občané města hlasovat o tom, jestli má radnice pokračovat v projektu nového koupaliště. Hlasovací lístky pro referendum obdrží lidé v pěti volebních místnostech.

Pardubicko: Voliči vyberou ze 24 kandidátek

Pardubice - O víkendu budou moci lidé volit do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Volební místnosti budou otevřené v pátek od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin. Voliči budou moci v Pardubickém kraji vybírat z 24 politických stran a hnutí, na lístku vybraného uskupení pak mohou dát preferenční hlas až 4 kandidátům.

Orlickoústecko: Závěr týdne bude patřit volbám

Ústí nad Orlicí - Událostí tohoto týdne jsou samozřejmě volby do Poslanecké sněmovny. Ústeckoorlicko má zástupce téměř na všech kandidátních listinách, kromě pěti. Tři strany mají lídry z okresu. Muži z Vysokého Mýta vedou kandidátky Cesty k odpovědné společnosti, Dělnické strany sociální spravedlnosti a Strany Práv Občanů. (ik)

Svitavsko: Pátek a sobota ve znamení voleb

Svitavy - Bezpochyby největší událostí tohoto týdne jsou volby do Poslanecké sněmovny. Ty se uskuteční po celé České republice a začnou v pátek ve 14 hodin. Tento den lze volit do 22 hodin. Voliči se však k urnám mohou vydat i o den později. V sobotu se volební místnosti otevřou v 8 hodin a poslední lístky půjde vhodit ve 14 hodin.