Na pódiu vystupovali šermíři a také tanečníci, kteří předváděli, jak vypadaly barokní tance. Dole v parku byly k vidění ukázky tradičních řemesel a svou práci předvedli i sokolníci.

Odnesli si zážitky

„Chtěli jsme, aby atmosféra slavností lidi pohltila a aby si mohli spoustu věcí vyzkoušet na vlastní kůži a odnesli si zážitky," říká organizátorka Kateřina Skalická z potštejnského zámku.

Návštěvníci si mohli nechat vyvěštit budoucnost a podívali se například do vojenských stanů či orientální čajovny.

„Nejvíc nás těší, že se vydařilo počasí," radovala se organizátorka. Právě sluníčko a teplo přilákalo na akci mnoho lidí.

Rodina Knytlových na akci přijela až z Náchoda. „Jsme tu již podruhé a přijeli jsme jen kvůli slavnostem. Moc se nám tady líbí. Program je velmi zajímavý a vše je hezky vymyšlené," libuje si Kateřina Knytlová.

V parku však na návštěvníky kromě postav v kostýmech a programu čekaly i soutěže pro nejmenší a také jarmareční stánky.

„Snažili jsme se vystihnout atmosféru doby, a proto jsme pozvali stánkaře, kteří prodávají řemeslné výrobky, keramiku či šperky," prozrazuje organizátorka akce Kateřina Skalická.

Akce se konala po celé odpoledne a kolem jedenácté večer ji zakončila ohňová šou, divadelní  a taneční vystoupení a rej benátských masek.Vyvrcholením večera byl ohňostroj, který ozářil potštejskou oblohu a mohli ho sledovat lidé ze širokého okolí.

Barbora Zemanová