Do hlasování se ale může zapojit i veřejnost a dát svůj hlas jedné z celkově 84 přihlášených staveb z celé republiky, která následně získá cenu veřejnosti. Za Hradec Králové je možné podpořit také cyklostezku spojující město s Vysokou nad Labem a most ve Svinarech.

Hlasovat můžete na webových stránkách www.stavbaroku.cz do 14. října do 12 hodin.

„Hradečtí si zrekonstruované schodiště velmi oblíbili. Kromě nádherného pohledu do historie nabízí unikátní procházku z Velkého náměstí ke křižovatce u Fortny a opačně. Každého návštěvníka zaujme nejen příjemné osvětlení, ale také možnost navolit si na tlačítkovém panelu u spodního portálu hudební skladbu, která ho při cestě doprovodí.

Je to více než rok, co bylo schodiště otevřeno po dlouhé rekonstrukci veřejnosti, a ačkoliv i já jsem si jeho vzhled oblíbil, tak mě nejvíce těší, že je stále v takovém stavu, jako při otevření. Schodiště se bohužel před rekonstrukcí často stávalo středem pozornosti vandalů a mě osobně velmi těší, že takovým útokům bylo od znovuotevření ušetřeno,“ sdělil primátor Hradce Králové Alexandr Hrabálek.