Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bezpečnost zajistí kamery i nová zbrojnice

Rokytnice v O.h., Solnice – Díky novému rozpočtovému určení daní by si měla Rokytnice i Solnice mírně polepšit. Své rozpočty ale budou obě města schvalovat až v březnu.Hlavní město Orlických hor by se rádo pustilo do odvážných projektů, ovšem pouze za předpokladu, že se na ně podaří zajistit některý z dotačních titulů. Díky nim by byla spoluúčast městské pokladny minimální. Na pořadu dne je například rekonstrukce budovy mateřské školy.

21.2.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Petr Šilar

„Možnost získání dotace od ministerstva životního prostředí je velice reálná. Nejdříve však musíme mít zpracovanou projektovanou dokumentaci, což nás vyjde na přibližně sto tisíc. Cena samotné realizace, která byla odhadnuta na devět milionů, by se ale mohla výběrovým řízením snížit," uvedl starosta Petr Hudousek.

Pokud by se tuto akci podařilo zajistit, došlo by na odvlhčení budovy a zřízení moderního vytápění. Výrazné provozní úspory by přineslo i zateplení pláště a střechy budovy a výměna oken.

Ještě nákladnější je pak plán, který se bude snažit rokytnická radnice zrealizovat v rámci česko-polského projektu. Šest sídel na obou stranách hranice by díky nové hasičské technice mělo zlepšit svou schopnost čelit krizovým situacím.

„Rádi bychom v areálu kotelny zřídili novou hasičskou zbrojnici, která by odpovídala zařazení našich hasičů do kategorie JPO II. Navazovat by na ni měl i sklad materiálu pro humanitární účely," řekl dále starosta s tím, že kalkulace z roku 2009 počítala pro tento účel s 22 miliony korun.

Bezpečnost svých občanů a jejich majetku chce zvýšit také radnice v Solnici. Ovšem v trochu jiném směru.
„Letos chceme uvolnit asi půl milionu korun na rozšíření kamerového systému. Ten již funguje na náměstí a je napojen na městskou policii v Rychnově," řekl starosta Ladislav Kubíček.

V nejbližších dnech by pak měla být zrealizována akce, s níž se počítalo již vloni. Návštěvníci zdravotnického střediska by se tak měli dočkat nového výtahu. Oproti odhadovanému půl milionu by ale měl vyjít na necelých 400 tisíc.

Těšit se mohou také kuželkáři i občasní hosté restaurace Kuželna. „Sportovní klub nás požádal o spoluúčast na dílčích úpravách. Mělo by dojít na zateplení podhledů, výměnu vzduchotechniky a nový stavěč kuželek," dodal Ladislav Kubíček. Na tyto aktivity by mělo jít zhruba 300 tisíc korun.

Naproti tomu investice do kulturního domu, jehož sál patří k největším v regionu, plánuje solnická radnice až ve střednědobém horizontu.

Město totiž chce primárně zajistit dostatečné finanční prostředky. Se zadáním studie se ale počítá již v tomto roce.

Další rozpočty najdete na adresách:

http://rychnovsky.denik.cz/z-regionu/na-vandaly-i-zlodeje-si-posviti-kamerovy-system.html

http://rychnovsky.denik.cz/z-regionu/mesta-se-zbavi-balvanu-ktere-je-uz-dlouho-tizi.html

Autor: Michal Friček

21.2.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Na Opočenský divadelní podzim zavítá Limonádový Joe.

Na Opočenský divadelní podzim zavítá Limonádový Joe

Ilustrační foto.

Chystá se turnaj neregistrovaných hráčů v Dobrušce

Pryč s billboardy? Před volbami zákaz (ne)vadí

Hradec Králové - Na jedné straně se z billboardu usmívá Petr Robejšek s Danielou Luskovou (Realisté), kterým z druhé strany „kryje“ záda Tomio Okamura (SPD). Jen o kus dál na stejné cestě, na silnici první třídy z Hradce Králové do Pardubic, láká řidiče k volbám předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. V jiných časech by se nad tím člověk nepozastavil.

Lidé se loučili s náčelníkem krkonošské Horské služby Adolfem Klepšem

Královéhradecko, Vrchlabí - Stovky lidí, včetně ministryně Šlechtové, se přišly naposledy rozloučit s náčelníkem Horské služby Krkonoše Adolfem Klepšem. Zemřel 10. října.

Naši prvňáci: ZŠ Rokytnice v Orlických horách

Rychnovsko - Seriál Deníku - Moje první školní tablo:

Deváté kolo podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Deníku vyhrál Jan Koblic

Rychnov nad Kněžnou - Vítězem 9. kola podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Rychnovského deníku se stal Jan Koblic z Vamberka (RK0039), který stejně jako Zdeňka Procházková a Vladimír Beran získal šestnáct bodů a upevnil si průběžné vedení. O jeho triumfu rozhodlo, že přesně uhádl Supertrefu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení