„Možnost získání dotace od ministerstva životního prostředí je velice reálná. Nejdříve však musíme mít zpracovanou projektovanou dokumentaci, což nás vyjde na přibližně sto tisíc. Cena samotné realizace, která byla odhadnuta na devět milionů, by se ale mohla výběrovým řízením snížit," uvedl starosta Petr Hudousek.

Pokud by se tuto akci podařilo zajistit, došlo by na odvlhčení budovy a zřízení moderního vytápění. Výrazné provozní úspory by přineslo i zateplení pláště a střechy budovy a výměna oken.

Ještě nákladnější je pak plán, který se bude snažit rokytnická radnice zrealizovat v rámci česko-polského projektu. Šest sídel na obou stranách hranice by díky nové hasičské technice mělo zlepšit svou schopnost čelit krizovým situacím.

„Rádi bychom v areálu kotelny zřídili novou hasičskou zbrojnici, která by odpovídala zařazení našich hasičů do kategorie JPO II. Navazovat by na ni měl i sklad materiálu pro humanitární účely," řekl dále starosta s tím, že kalkulace z roku 2009 počítala pro tento účel s 22 miliony korun.

Bezpečnost svých občanů a jejich majetku chce zvýšit také radnice v Solnici. Ovšem v trochu jiném směru.
„Letos chceme uvolnit asi půl milionu korun na rozšíření kamerového systému. Ten již funguje na náměstí a je napojen na městskou policii v Rychnově," řekl starosta Ladislav Kubíček.

V nejbližších dnech by pak měla být zrealizována akce, s níž se počítalo již vloni. Návštěvníci zdravotnického střediska by se tak měli dočkat nového výtahu. Oproti odhadovanému půl milionu by ale měl vyjít na necelých 400 tisíc.

Těšit se mohou také kuželkáři i občasní hosté restaurace Kuželna. „Sportovní klub nás požádal o spoluúčast na dílčích úpravách. Mělo by dojít na zateplení podhledů, výměnu vzduchotechniky a nový stavěč kuželek," dodal Ladislav Kubíček. Na tyto aktivity by mělo jít zhruba 300 tisíc korun.

Naproti tomu investice do kulturního domu, jehož sál patří k největším v regionu, plánuje solnická radnice až ve střednědobém horizontu.

Město totiž chce primárně zajistit dostatečné finanční prostředky. Se zadáním studie se ale počítá již v tomto roce.

Další rozpočty najdete na adresách:

http://rychnovsky.denik.cz/z-regionu/na-vandaly-i-zlodeje-si-posviti-kamerovy-system.html

http://rychnovsky.denik.cz/z-regionu/mesta-se-zbavi-balvanu-ktere-je-uz-dlouho-tizi.html