Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bezpečnost na prvním místě. Pak dunění motorů

Opočno - Třetí ročník závodů Pewag Rally Orlické hory doznal mnoha změn. Kromě jiného místa konání je připraven i bohatý doprovodný program.

25.4.2013
SDÍLEJ:

Druhý ročník Rally Orlické horyFoto: Jan Ježdík

Do zcela nového kabátu se oblékne letošní již třetí ročník Pewag Rally Orlické hory. Zatímco vloni se jel atraktivní závod v okolí Rychnova nad Kněžnou, kde se konalo i slavnostní zahájení, letos se posádky sjedou do Opočna. A změna místa není jedinou novinkou.


„Návštěvníci se mohou těšit na bohatý doprovodný program, který je připraven na pátek, kdy se začnou sjíždět jednotliví jezdci," naznačila Veronika Herzigová, produkční Pewag Rally Orlické hory.


Opočenské Trčkovo a Kupkovo náměstí tak nabídne zajímavé atrakce pro rodiny s dětmi i pro teenagery. Pořadatelé však nechtějí jen pobavit příchozí, ale také jim dát „ochutnat" z jejich vlastního umění, když na silnici riskují život.

„Chceme podpořit bezpečnost provozu na silnicích a každý řidič by si měl uvědomit, co může jedna malá a krátká chyba způsobit. Jak to bezpečně vyzkoušet? Na otočném simulátoru, který bude připraven pro návštěvníky k otestování. Každý tak bude mít možnost zažít podobný pocit jako v automobilu při nehodě," říká ředitel závodu Jiří Procházka.


Zvýšený důraz na bezpečnost bude kladen i při samotném sobotním závodu. Pětašedesát posádek se prožene tratí, jejíž součástí budou tři rychlostní zkoušky. Na úvod posádky absolvují hned v sobotu po půl deváté ráno první rychlostní zkoušku (RZ) ve formě duálních jízd na Czech Ringu v Hradci Králové.


Další RZ se uskuteční během dne v podhůří Orlických hor. Nadšence rally jistě mile překvapí, že na startu uvidí zvučná jména, jakými jsou Pavel Valoušek a Martin Hudec.


Podél trati v obcích budou pořadatelé nabádat diváky, aby dodržovali bezpečnostní pokyny. „Při registraci posádek jsme kladli důraz na věk, zkušenosti a historii odjetých závodů jezdců. Tratě pečlivě projíždíme a dle vyhlášek jsme zajistili i předjezdce. Na hodně nebezpečných úsecích budou i zpomalovací retardéry. Upozornění v nebezpečných úsecích na tratích označíme a u každé RZ bude stát nejméně jedno vozidlo záchranné služby," objasnil Jiří Procházka.


Letošní zkušení jezdci nepocházejí jen z České republiky, ale na trati se objeví i posádky z Polska, Velké Británie nebo Finska a Švédska.
Příchozí se mohou těšit na páteční autogramiádu známých závodníků, přehlídku jejich nablýskaných vozů a večer poté na koncert Red Hot Chilli Pepers revival nebo podmanivý hlas opočenské rodačky Livie Kuchařové.


Se saxofonem své zázraky předvede Štěpán Markovič a Opočnem se ponesou i skladby skupiny Nil.
„Kdo přijde na doprovodný program, zakoupí si slosovatelnou vstupenku, může vyhrát zajímavé ceny," láká pořadatelský tým Pewag Rally Orlické hory.

Program

PÁTEK 26. 4.
Opočno, Trčkovo a Kupkovo náměstí

12 hod. ⋌příprava na zahájení, příjezd 17m přívěsu Formule 1 s pódiem a simulátorem jízdy

14 hod.⋌program pro děti a rodiče

16 hod. ⋌slavnostní zahájení, 
přehlídka a představení vozů, posádek jezdců, doprovodný program pro rodiny s dětmi a program věnovaný bezpečnosti, autogramiáda, příjezd tuningových vozů z HK

19.30 hod.⋌začátek koncertů, vyhlášení výherců – losování lístků o ceny – předání cen

23 – 24 hod.⋌ukončení akce

SOBOTA 27. 4.
Hradec Králové, Opočno, Podhůří Orlických hor

8.30 hod.⋌ vozy vyjíždějí 
na trať – 1RZ Hradec Králové, letiště/duální jízdy

12 hod.⋌2xRZ v podhůří Orlických hor, průjezdy přes Opočno, prodejní stánky na Kupkově náměstí

18 hod.⋌ slavnostní ukončení 
závodu a vyhlášení výsledků

Uzavřené silnice

Uzavírky budou platné v sobotu od 8 hodin do 17 hodin. Na trati budou rozmístěni pořadatelé, kteří návštěvníky na komplikace upozorní a navedou je na bezpečná místa ke sledování závodů. Zároveň budou na místa s předstihem upozorněni také řidiči.

Seznam uzavřených úseků:
Nová Ves – Ježkovice
Radostovice – Ježkovice
Ostašovice – Křivice
Ostašovice – Ježkovice
Olešnice – Rašovice
Křivice – Rašovice
Domašín – Chábory
Domašín – Studánka
Domašín – Spáleniště
Chábory – Studánka
Studánka – Paseky
Paseky – Miškov

Nehrajte si na kaskadéry, vyzývají pořadatelé

Rychnovsko – Během rychlostních zkoušek bude na některá místa vstup zakázán. Bude se rozhodně na co dívat. Třetí ročník Pewag Rally Orlické hory nabídne opět milovníkům a vyznavačům tohoto sportu skvělý zážitek.


Avšak pořadatelé důsledně varují návštěvníky před hazardováním se životem, pokud by chtěli jezdce sledovat z nebezpečných míst.
„Pro zdárný a hlavně bezpečný průběh automobilové soutěže dojde k uzavření části obce a znepřístupnění komunikace a přilehlých prostor na nezbytně nutnou dobu. Prosíme všechny občany v zájmu bezpečnosti o maximální dodržování zákazu vstupu do trati a vymezených zakázaných prostor a pokynů pořadatelské služby," zdůrazňuje ředitel závodu Jiří Procházka.


Při uzavření úseku nesmí nikdo vstoupit ani vjet do uzavřené trati! Nerespektováním může dojít ke smrtelné nehodě! 

Bezpečnostní pravidla

Poslouchejte pokyny pořadatelů.
Udržujte od kraje vozovky dostatečný odstup.
Nestůjte na „únikových cestách" a na vyznačených nebezpečných místech.
Vyvarujte se míst pod úrovní tratě.
V průběhu rychlostní zkoušky nepřebíhejte vozovku a nepohybujte se po trati.
Nestůjte před „hradbou" stromů, za skoky, na vnější straně zatáčky, před domy nebo jinými nepřekonatelnými překážkami.
Místo ke sledování soutěže vybírejte pokud možno na vyvýšených místech, za pevnými překážkami.

Autor: Silvie Špryňarová

25.4.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Michael Mayo, pozoruhodný zpěvák a skladatel z Kalifornie.

Michael Mayo, pozoruhodný zpěvák a skladatel z Kalifornie

Nové Město nad Metují - Lázně Bělohrad
8

Krajský přebor: Náchod uniká, přehrál i Vysokou

Jak vyzrát na zimní nemoci? Poradí přednáška

Dobruška - Přestože v minulých dnech vrcholilo babí léto a modrá obloha ani sluníčko nevěstily žádné zdravotní „katastrofy“, je dobré se řídit heslem, že štěstí přeje připraveným.

Zeman se stal zdelovským hrdinou

Zdelov - Magnetem desátého kola nejvyšší okresní fotbalové soutěže byl souboj nedávných účastníků I. B třídy, ve kterém Zdelov hostil Černíkovice.

Cestáři potěšili malšovické občany. Silnici otevřou o měsíc dřív

Hradec Králové - „Konečně tu bude zase klid,“ oddechla si Věra Broučková z malšovické ulice Gollova, když se dozvěděla, že oprava nedaleké ulice Úprkova skončí o měsíc dříve, než stanovoval původní harmonogram. Ten počítal s tím, že bude silnice uzavřena od začátku srpna do 27. listopadu.

Vítězná branka Týniště nakonec neplatila

Rychnovsko - Fotbalová I. A třída: Dobruška přivezla všechny body ze hřiště poslední Bílé Třemešné.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení