Vedle tradičních houpaček, střelnic, nafukovacích hradů a skákadel, které nemohou na žádné pouti chybět, jsou připraveny „lahůdky" pro malé i velké návštěvníky.

„Oproti loňsku zde bude 32 m vysoký Booster – adrenalinová atrakce pro mládež a dospělé se sedačkami umístěnými na otočném rameni, které se samy také přetáčí. Ze Slovenska přijede úplně nově postavená atrakce Break Dance, ta bude mít v Dobrušce svoji premiéru. Pro rodiče s dětmi je určena houpací Pirátská loď," zdůraznila Monika Růžičková, hlavní organizátorka lunaparku, která nad vším dohlíží a právě ona nejlépe ví, čím by Dobrušská pouť měla být pro návštěvníky obzvlášť přitažlivá.

Pouť v Dobrušce, to jsou nejen atrakce a spousta stánků s občerstvením, mezi nimiž vždy patří k nejvyhledávanějším ten s pravými maďarskými klobásami a výborným vínem, ale také třídenní pestrý doprovodný kulturní program s volným vstupem pro všechny návštěvníky pouti.

„V pátek se na venkovním podiu na náměstí představí mažoretky, skupila PEL–MEL a především Těžkej Pokondr, jehož vystoupení sponzorsky zajišťují provozovatelé atrakcí," poznamenala Monika Růžičková.
V sobotu odpoledne a v neděli od 11 hodin ožije parkoviště u Polikliniky, kde se v hudebním stanu představí např. skupiny Čí je to vina?, Všechna rizika a se staročeskými písničkami harmonikáři.

Příznivce historie a určitě také děti potěší další zajímavá doplňková akce. V sobotu v 11 hodin zahájí slavnostní fanfáry Dobrušského žesťového sdružení oslavy 105. výročí železnice Dobruška – Opočno v prostoru stanice. Historický motorový vlak Hurvínek se  ve 11.40 vydá k první  jízdě do Opočna a zpět, kterou zopakuje ještě pětkrát a to každou další hodinu.

Doprovodný program

PÁTEK
Náměstí F. L. Věka
18 hod ⋌skupina PEL-MEL
20 hod ⋌Těžkej Pokondr

SOBOTA
Železniční stanice
od 11 hod ⋌jízdy vlakem Hurvínek,
vystoupení Dobrušského žesťového sdružení, pěveckého sboru Vlasta, Valánečky, mažoretek, sranda projev starosty Buriana
Hudební stan – poliklinika
od 15 hod ⋌skupina Čí je to vina?
⋌Všechna rizika, diskotéka

NEDĚLE
Hudební stan – poliklinika
od 11 hod ⋌harmonikáři