Jiří Pechar, 45 let, starosta Nechanic:
Radnice by se dnes bez internetu neobešla. Posíláme přes něj  žádosti o dotace. Ale především slouží lidem  Czech Point, například při výpisu z trestního rejstříku. I když ještě vše nefunguje tak, jak nám před pěti lety ministerstvo slibovalo.

Ivan Adamec, 52 let, starosta Trutnova:
Dnes si fungování úřadu bez internetu nedovedu představit, jedná se o nezbytnou nutnost. Před čtrnácti lety, když jsem nastoupil  na úřad, byl internet spíše vlaštovkou, dnes je to standardní prostředek pro práci každého úředníka.

Hana Rozsévačová, 56 let, starostka Bílska u Hořic:
Práci na úřadě si  bez internetu nedovedu v žádném případě představit. Jde především o korespondenci mezi úřady, o nutnost vlastnit datovou schránku, ale výhodné je i využití internetového bankovnictví.

Jan Birke, 42 let, starosta Náchoda:
Ve 21. století patří internet k propojení nejen státních úřadů, ale všech sfér života. Současný objem informací, který denně v úřadu zpracováváme, se bez internetu prostě neobejde. Mnohdy se i zamýšlím, jak fungovaly úřady dříve…

Jan Skořepa, 56 let, starosta Rychnova nad Kněžnou:
Vše by bylo mnohem složitější. Vzhledem k tomu, že komunikace uvnitř úřadu i navenek funguje prostřednictvím internetu, veškeré procesy by se zpomalily. Stejně tak už si dnes neumím představit fungování bez mobilních telefonů.