Věroslava Celbová,
Trutnov

Čas navíc docela vítám, protože se v neděli aspoň déle vyspíme. Chystáme totiž  večerní párty s přáteli. Už jsem docela na tu přidanou hodinku čekala. Ráno je teď dlouho tma  a špatně se vstává. Zima bude i tak dlouhá, musíme ji vydržet.

Lada Plachetková
22 let, Rychnov nad  Kněžnou

Hodinu, kterou získám  navíc, určitě prospím, jelikož nikam jít neplánuji. Změnu času vnímám docela dost, hlavně do doby, než si znovu srovnám svůj režim. Nejhorší je ten první den, protože ten  mám pořád o hodinu posunutý.

Jiří Vydra
31 let, Jičín

Je to úplně jednoduché, hodinu navíc prospím. Jinak změnu času vnímám pozitivně, pokud mám hodinku navíc. Negativně, když jsem o ni na jaře připraven. Ale jinak mě posuny nijak výrazně netrápí a nemám s nimi problémy.

Jana Brejtrová
31 let, Náchod

Jsem na rodičovské dovolené, tak se pro mě nic moc nemění. Denní režim bude stejný, ale tím, že vstaneme ráno s dcerou jakoby o hodinu dříve, tak toho alespoň víc stihneme. Pro pracující jsou změny času horší, hlavně  ten jarní posun.

Marie Moravcová
21 let,
 Hradec Králové

Nejspíš se zřejmě v neděli ráno probudím, přeřídím čas, a když si uvědomím, že je o hodinu méně, tak ještě zalehnu. Je to o mnoho příjemnější, než když se hodina ubírá za půl roku a naopak se musí vstávat dřív.

Lucie Zamastilová
20 let, Hradec Králové

Se změnou času absolutně nesouhlasím, podle mě je to zbytečné. Každopádně, když už je to nevyhnutelné, rozhodně si ráno déle pospím. Na člověku je to potom velmi znát, budu odpočinutější.