I slavný hokejový Stanley Cup je v tomto případě jen chudým příbuzným, a to i přesto, že ho loni získal tým z města celebrit –  Los Angeles.

Když se hraje finále amerického fotbalu, nebo-li Super Bowl, Amerika přestává dýchat a téměř třetina jejích obyvatel usedá k televizním obrazovkám. A šou může začít.
Sportovní událost Ameriky  je však pojem nejen v samotných Spojených státech. V noci na pondělí bylo na přímý přenos z New Orleans, kde se střetly týmy Baltimore Ravens a San Francisco 49ers, zvědavo i zhruba pět desítek fanoušků v pardubické restauraci Letka. Většinu tohoto osazenstva tvořili hráči ligových Stallions, tedy pardubického týmu amerického fotbalu hrající českou nejvyšší soutěž. A mohli být spokojeni, naprostá většina z nich totiž přála pozdějším vítězům z Baltimore.

Obrovskou zámořskou šou s těsným vítězstvím Ravens sledoval na Letce až téměř do páté hodiny ranní i Kamil Kroulík, hráč  fotbalistů Pardubice Stallions.
„Můj oblíbený zámořský tým je sice Indianapolis Colts, takže jsem byl spíš takový nestranný divák, ale finále mě tak strhlo, zejména závěrečný finiš San Franciska, že jsem to přál nakonec spíš jim. Ale, bohužel, nebylo jim to nic platné," řekl našemu Deníku Kamil Kroulík.

Ten prý chodí noční přenos Super Bowlu sledovat se svými kamarády a spoluhráči každý rok. „Je to parádní zážitek, nemyslím si ale, že bychom z jejich hry odkoukali něco, co bychom pak sami mohli v zápasech použít. Super Bowl je úplně jinej level," řekl nám 120kilový pořízek Stallions, který už osobně navštívil i profesionální zápas amerického fotbalu.
„Bylo to sice jen v Londýně, kde se každoročně nějaké utkání NFL hraje, ale přesto to byl  skvělý zážitek," svěřil se nám pardubický fotbalista.

Na tento atraktivní sport si prý již přivykla i jeho přítelkyně.   „Už ji to pomalu začíná bavit a chodí na naše zápasy," směje se sympatický hráč, který do týmu pardubických Stallions přestoupil loni, když předtím vyhrál s pražskými Black Hawks českou ligu!