Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

1.10.2017

Kostel má zlatou báň, ale bez vzkazu

Královéhradecko, Jičín - Na věž kostela sv. Ignáce v Jičíně se po třech letech vrátil v tichosti v rámci rekonstrukce vrcholný kříž s pozlacenou kopulí.

1.10.2017

Poděkování za podporu akce Nej sestřička 2017

Královéhradecko - Finálový večer soutěže Batist Nej sestřička 2017 se uskuteční v sobotu 7. října od 20 hodin v Městském divadle Dr. J. Čížka v Náchodě.

1.10.2017

Silničáři mění název společnosti

Královéhradecko - Od neděle 1. října se bude akciová společnost Správa a údržba silnic Královéhradeckého kraje nově jmenovat Údržba silnic KHK.

1.10.2017

Arnika posbírala ocenění za dobrovolnickou pomoc

Královéhradecko, Dvůr Králové - Vysokým počtem cen, které do Dvora Králové zamířily, kraj ocenil dlouhodobě nadstandardní úroveň místních dobrovolníků. Poskytování služeb se věnují ve volném čase, často i s vlastními náklady.

30.9.2017

Koukal po houbách a ztratil směr

Královéhradecko - Po zbloudilém Polákovi pátralo v lesích téměř padesát lidí.

30.9.2017

Historická fabrika v Temném Dole odkryla zákoutí, lyžáky a plány do budoucna

Královéhradecko, Horní Maršov /FOTO, VIDEO/ - Ohromný zájem veřejnosti mělo čtvrteční zpřístupnění nemovité kulturní památky, historické fabriky v Temném Dole, lemující cestu z Horního Maršova do Pece pod Sněžkou či na Malou Úpu.

30.9.2017

Houbařské slasti a strasti

Královéhradecko - „Co to proboha sbíráte?“ diví se Britové.

30.9.2017

Do lesa s kosou a několika koši. Češi zažívají houbařské žně

Královéhradecko - Nejvíce hub je směrem na Trutnovsko, Broumovsko i na východní straně Náchodska.

30.9.2017

Rozhledna slavila kulaté výročí

Královéhradecko, Malé Svatoňovice - V Malých Svatoňovicích si připomněli padesátileté výročí otevření rozhledny Žaltman na stejnojmenném vrchu Jestřebích hor.

29.9.2017

Svatý Václav přijel na broumovské slavnosti z mlhy od kostela sv. Václava

Královéhradecko, Broumov - Sv. Václav v čele své družiny vyrazil ve čtvrtek o půl desáté od kostela sv. Václava v Broumově na Mírové náměstí, kde jeho příjezd v mlžném oparu očekávaly stovky lidí.

29.9.2017

Karsit může dál plánovat. Námitku ministerstvo smetlo ze stolu

Královéhradecko, Dvůr Králové - Průmyslovou zónu ve Dvoře Králové už měli v těchto dnech obsazovat dělníci. Stavbu továrny ale zdržela námitka spolku Za Kocléřov.

29.9.2017

Koňská spřežení brázdila batňovickou Kvíčalu

Královéhradecko, Batňovice - Dusot koňských kopyt přilákal ve sváteční den na Kvíčalu v Batňovicích stovky nadšených diváků a milovníků koní. Svatováclavské spřežení se tu konalo už počtvrté. Na letošní ročník si kromě hobby jezdců našla cestu také tuzemská vozatajská špička, včetně řady republikových šampionů.

29.9.2017

Volby 2017: Slibem ani vtipem nezarmoutíš

Východní Čechy - Slibem nezarmoutíš a za rok si na něj už nikdo nevzpomene. To je jedno z hlavních interních hesel stran v kampani před říjnovými volbami. Řada sloganů se už stala terčem žertů. Svým vtipem nebo tématy ale kandidáti moc zaujmout neumí.

29.9.2017

V kostce z regionu: Voda v Bělohradě bez kontaminace

Královéhradecko, Lázně Bělohrad /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Dlouhodobý postsanační monitoring v objektu firmy DEPRAG CZ je u konce.

28.9.2017

V kostce z regionu: Horní Nová Ves se konečně dočkala!

Královéhradecko, Lázně Bělohrad /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Dokumentace pro stavbu sdružené kanalizační přípojky ležela v šuplíku dlouhých deset let. Stavební firma se v létě dostala do skluzu, proto byl původní termín z poloviny srpna prodloužen, k zahájení stavby došlo tento týden.

28.9.2017

Východní Čechy jsou bohaté. Protkaly je hladiny malebných rybníků

Východní Čechy - Když se řekne rybník, leckomu se vybaví kádě plné mrskajících se ryb, hladiny proťaté rybími hřbety a rybáři, kteří ty živé poklady dokážou dopravit až na naše vánoční stoly. Jenže rybníky jsou i něco víc než jen přírodní sádky na ryby.

28.9.2017

Silničáři opraví cestu k Betlému

Královéhradecko, Dvůr Králové nad Labem - Po nové silnici budou už zanedlouho jezdit lidé, kteří směřují k Branovu Betlému v lesích mezi Kuksem a Dvorem Králové.

28.9.2017

Houbaři okupují lesy a zvěř vyhánějí z honiteb do polí

Královéhradecko, Jičínsko - Parkování v lese může přijít houbaře draho. Až na deset tisíc.

28.9.2017

Ordinaci stomatologa na vesnici nehledejte

Královéhradecko - Obyvatelé malých obcí cestují do měst nejen za zábavou a nákupy, ale také za lékařskou péčí. 

28.9.2017

Pevnost na Dobrošově čeká rozsáhlá rekonstrukce

Královéhradecko, Dobrošov - „Na svatého Václava do pevnosti skoro zadara“. To je název čtvrteční akce, při níž si návštěvníci mohou od 10 do 17 hodin prohlédnout Pevnost Dobrošov za mimořádně snížené vstupné.

28.9.2017

Vysadili strom republiky a uložili vzkazy příštím generacím

Královéhradecko, Rudník - Desátých Svatováclavských slavností využili v Rudníku k vysazení stromu republiky k 99. výročí založení Československa. Lípu umístili na travnatou plochu před obecním úřadem a k jejím kořenům přidali speciální schránku se vzkazy budoucím generacím. Vložili do ní popis současné situace v obci, dokonce i s aktuálním rozpočtem. Doplnili ho dopisem, na kterém pracovali školáci místní základky, a připojili několik běžných věcí ze současného života. Včetně kartáčku na zuby.

27.9.2017

Polemika nad Rumcajsovou lavičkou

Královéhradecko, Jičín - K letošním Rumcajsovým padesátinám chtěla legendárnímu loupežníkovi předat dárek i jičínská radnice. V lipové aleji mu instalovala dřevěnou lavičku, která nezůstala bez odezvy. Mnozí se pozastavují nad její pořizovací cenou, sto třicet tisíc se jím zdá příliš. Rumcajs by ale rozhodně neměl z polemiky, která se strhla nad jeho dárkem, radost.

27.9.2017

Originál rukopisu zamíří po půl století do Dvora, tehdy jej přivezli taxíkem

Královéhradecko, Dvůr Králové nad Labem - Slavný a spory o pravosti provázený Rukopis královédvorský se objeví po padesáti letech v místě, kde byl před 200 lety nalezen.

27.9.2017

Silnice zamotala hlasování o budoucnosti hal firmy CTP

Hradec Králové - Královéhradečtí zastupitelé odložili projednávání dohody s developerskou firmou.

27.9.2017

Už jste je viděli? Klenoty budou na Hrubé Skále ještě dva dny

Východní Čechy, Hrubá Skála - Unikátní výstava nazvaná České korunovační klenoty na dosah láká na zámek Hrubá Skála v Českém ráji stovky lidí. Kdo ji zatím nestihl navštívit, měl by si pospíšit. K vidění totiž bude ještě ve středu a ve čtvrtek.

27.9.2017

Ve Dvoře Králové měli šampionát hasiči

Královéhradecko, Dvůr Králové - Mistrovství České republiky hasičů se odehrálo opět po roce na stadionu ve Dvoře Králové pod Hankovým domem. Pod zataženým nebem se tam během sobotního dne soutěžilo v požárním útoku „nasucho“ a ve štafetě s překážkami.

27.9.2017

Křišťálová lupa: hlasujte v soutěži o nejlepší zpravodajský web pro deník.cz

Hlasujte v ceně českého internetu Křišťálová Lupa 2017. Díky vám má deník.cz šanci uspět mezi nejlepšími v kategorii Zpravodajství.

27.9.2017

Herec Jašków propadl z chemie na trutnovském gymplu. Na Děvín jezdí pořád

Královéhradecko, Pec pod Sněžkou - Herec Robert Jašków si sobotní týmovou soutěž ve vaření gulášů viditelně užíval. Aby ne, byl doma. V Peci pod Sněžkou vyrůstal. „Žil jsem v Peci 23 let, až pak jsem šel za prací do Prahy,“ prozradil. Narodil se v Trutnově, kde také chodil na gymnázium. „Pět let. Propadl jsem totiž ve třeťáku z chemie,“ prásknul na sebe.

26.9.2017

Nemocnice ve Dvoře Králové má strach o budoucnost. Kraj klidní emoce

Královéhradecko, Dvůr Králové - Nechceme nemocnici omezovat, natož pak zavírat,“ odmítá hejtman Jiří Štěpán.

26.9.2017

Policie spolupracuje s univerzitou

Hradec Králové - Královéhradečtí policisté v pondělí krátce po obědě podepsali spolu se zástupci univerzity memorandum, které má znamenat užší spolupráci například v oblasti praxe.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení