Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

9.10.2017

Vyhrál malináč z Holovous!

Královéhradecko, Holovousy - Lidé se nenechali nejistým počasím připravit o zábavu a na tradiční Slavnosti holovouských malináčů jich dorazily opět tisíce.

9.10.2017

Kdepak šílenci! Nadšenci měřili síly v závodě novodobých horských nosičů

Královéhradecko, Velká Úpa - Se závody, ve kterých můžete otestovat svoji kondici, prozkoumat limity svojí fyzičky i vůle, se poslední dobou roztrhl pytel. Závod novodobých horských nosičů, který se konal v srdci Krkonoš již po šesté, je v mnoha ohledech unikátní.

8.10.2017

Chamtiví houbaři dělají v lesích spoušť

Královéhradecko, Nové Město nad Metují - Houbaře nezastaví ani plot. Vyvrátí kůly, nebo se do něho drze prostříhají.

8.10.2017

Vítaný azyl v Mostu k životu už neslouží jen maminkám

Královéhradecko, Trutnov - Mámy s dětmi, které se ocitly v nouzi, nacházejí útočiště v trutnovském azylovém domě Most k životu. Ten v posledních měsících prošel některými změnami, rozšířil sociální služby i svou působnost.

8.10.2017

Také sloni mají rádi hladké nožky

Královéhradecko, Dvůr Králové - Nejen lidé potřebují pravidelné ošetření nohou. Ale představte si, jak by se asi tvářila vaše pedikérka, kdyby k ní dokráčel slon. Toho dne už by jí zřejmě na další zákazníky nezbyl čas.

8.10.2017

V kostce z regionu: Vrchlabí hostilo mítink infocenter

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Sto padesát zástupců českých a moravských informačních center (TIC) se sešlo ve čtvrtek a pátek na Členském fóru. Pořádalo ho Regionální turistické informační centrum Krkonoše ve Vrchlabí.

8.10.2017

Než se dočkají nové silnice musí se smířit s objížďkou polní cestou

Královéhradecko, Božanov - Tak konečně se začalo. Projekt na zlepšení dopravní dostupnosti Broumovska a Kladsko-valbřišského regionu, jehož cílem je zvýšení turistické atraktivity česko-polského příhraničí, měl v druhé polovině října spět do svého konce. Oprava silnice mezi Broumovem a příhraničním Božanovem se však dlouho nemohla rozhýbat z místa.

8.10.2017

Univerzita otevřela dveře v noci

Hradec Králové - Jaké to je být na univerzitě v noci? To si vyzkoušeli ti, kteří v pátek přišli na Noc vědců na hradeckou univerzitu. Připraven pro ně byl speciální program věnovaný mobilitě, který přiblížil vědu v zajímavém, veselém i hravém tónu.

8.10.2017

Do Hradce se příští rok vrátí pomník legionářů

Hradec Králové - Už osm dekád let zeje malý palouček u Gayerových kasáren prázdnotou. A asi už jen málo pamětníků ví, že tu kdysi stával pomník padlých legionářů ze 4. pěšího pluku Prokopa Velikého.

8.10.2017

Mrazy dorazily letos, peníze doputují příští rok

Královéhradecko, Jičínsko - Ovocnáři a lesní školkaři získají od státu celkem 208 milionů korun jako náhradu za úrodu, kterou zničily dubnové a květnové mrazy. O peníze však mohou pěstitelé žádat až v příštím roce.

7.10.2017

Město sní o nové ledové ploše. Našlo pro ni i místo

Hradec Králové - Magistrát chce vystavět nové kluziště.

7.10.2017

Kraj shání peníze na nový pavilón pro Jičín

Královéhradecko, Jičín - Projekt na přestavbu bývalé interny Oblastní nemocnice Jičín čeká na realizaci. Kraj nyní hledá prostředky, jak investici, která z plánovaných tří set tisíc korun nabobtnala na téměř půl miliardy, zafinancovat.

7.10.2017

Rukopis je zpátky na místě nálezu. Originál vystavují ve dvorském muzeu

Královéhradecko, Dvůr Králové - S ostrahou, v zašroubované dřevěné bedně a ve speciálních antireflexních sklech dorazil do Dvora Králové originál Rukopisu královédvorského. K příležitosti 200. výročí od nalezení si dokument, který zásadně ovlivnil dějiny československého národa, zapůjčilo městské muzeum. Jeho vystavením tu vrcholí rukopisné oslavy.

7.10.2017

Na dodávky tepla si museli počkat

Královéhradecko, Nová Paka - Na dodávky tepla od společnosti TermoReal museli obyvatelé novopackého sídliště čekat nezvykle dlouho. Radiátory už sice hřejí, výměna teplovodů ale stále pokračuje.

7.10.2017

Zdravotní sestřičky ukážou, že své práci rozumí a umí se bavit

Východní Čechy, Náchod - Sestřičky se předvedou v několika disciplínách a čekají je lákavé ceny.

7.10.2017

Přátelé vína při litobořském vinobraní „zarazí horu“

Královéhradecko, Litoboř - Vinobraní má většina lidí spojené s jižní Moravou. Svah, kde plodí hrozny vinná réva, je ale i na Náchodsku - konkrétně v Litoboři, kde v sobotu odpoledne ve 14 hodin začne čtvrté zdejší vinobraní.

7.10.2017

Sníh zkraje října? Nic neobvyklého

Východní Čechy, Pec pod Sněžkou - Na Sněžce a Luční boudě se v pátek objevil první sníh.

6.10.2017

V kostce z regionu: Miras má roční zpoždění

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Firma Miras nesplnila již sedmý prodloužený termín na zateplení a úsporná opatření budovy městského úřadu v ulici 17. listopadu v Jičíně.

6.10.2017

Studenti na pirátské vlně aneb Volby nanečisto

Hradec Králové - Místo boje o poslanecká křesla je zatím více zajímají Hry o trůny. Politika je míjí a navíc nemají ani pravomoc vhodit svůj hlasovací lístek do urny. Není jim totiž 18.

6.10.2017

Energetici po vichru řeší havárie na vedení

Královéhradecko - Po večerním a nočním silném větru se situace uklidnila a poruchy se energetikům daří opravovat.

6.10.2017

Babí léto vystřídal na horách orkán 171 km/h!

Východní Čechy, Trutnovsko - Minulý víkend vytáhlo krásné počasí spoustu lidí do hor, v tomto týdnu se však situace rychle změnila.

5.10.2017

Noc vědců se odehraje na hradecké univerzitě

Hradec Králové - Dveře Univerzity Hradec Králové se i v letošním roce otevřou v rámci Noci vědců návštěvníkům všech zájmů, profesí a věkových skupin.

5.10.2017

V Babiččině údolí se už brzy roztočí mlýnská kola

Královéhradecko, Ratibořice - Nedávno byla napuštěna první část mlýnského náhonu. Podařilo se opravit všechny mostky od Viktorčina splavu po Rudrův mlýn, výměny a kompletní obnovy se dočkala všechna stavidla.

5.10.2017

Záchranáři budou učit své kolegy z Číny

Hradec Králové - Královéhradecká záchranka podepsala spolupráci s čínskou metropolí Tianjin.

5.10.2017

Ve Dvoře Králové slaví narození nosorožčí samičky

Královéhradecko, Dvůr Králové - V úterý v ranních hodinách oslavila Zoo Dvůr Králové narození nosorožce dvourohého. Samice Etosha porodila už 45. nosorožce tohoto druhu, který se v podkrkonošské zahradě narodil.

5.10.2017

Univerzita hostí knižní veletrh

Hradec Králové - Všichni milovníci šustění stránek a vůně knih si přijdou na své na čtvrtečním hradeckém knižním veletrhu.

5.10.2017

Lídři chtějí nepřizpůsobivým sáhnout na sociální dávky

Královéhradecko - Potíže s problémovou menšinou by politici chtěli řešit hlavně úpravou systému vyplácení dávek.

5.10.2017

Flošna zažila jednu z nejhorších sezon a opět uvažuje o zastřešení

Hradec Králové - Jako jednu z nejhorších sezon od otevření v roce 2010 hodnotí vedoucí hradeckého koupaliště Flošna Jan Konvalinka tu právě skončenou.

4.10.2017

Babí léto skončilo. Nastal čas dešťů a mlh

Královéhradecko - Meteorologové jsou neúprosní: čeká nás chladno a déšť. Předpověď jim vyšla i v našem kraji, kde místy za mlhou téměř není vidět.

4.10.2017

Školy dostanou desítky milionů

Hradec Králové - Nové počítačové sítě, moderní učebny odborných předmětů a kompletní bezbariérový přístup pro všechny žáky ve škole. Takto stručně by se dala popsat první část investic ve výši 101 milionů korun, které do svých základních škol připravuje město Hradec Králové pro příští rok.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení