Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

10.9.2017

Trest jako druhá šance? Vězni můžou studovat i pracovat

Královéhradecko, Valdice - Dlouhodobě a doživotně odsouzení, recidivisté a nebezpeční trestanci. Co naplňuje dobu jejich trestu?

10.9.2017

V kostce z regionu: Dobrá zpráva pro všechny řidiče

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Až hodinové kolony, které se tvořily kvůli rekonstrukci kruhového objezdu v Úlibicích, jsou snad minulostí. Stavební práce se dodavateli podařily urychlit. Na tento víkend měla křižovatka již fungovat standardně.

10.9.2017

Nové muzeum na Pecce připomíná slavného cukráře i řemesla

Královéhradecko, Pecka /ROZHOVOR/ - Na Pecce majíunikátní soukromé muzeum. Připomíná zdejší řemesla i slavného cukráře.

10.9.2017

Slavnostní den židovské kultury. Dorazil i izraelský velvyslanec

Královéhradecko, Hořice - Tradiční oslavu Evropského dne židovské kultury v Hořicích poctil svou návštěvou Daniel Meron, velvyslanec státu Izrael v České republice.

10.9.2017

„Potřetí to vyšlo,“ říká finalistka České Miss

Královéhradecko - Už jako malá se dívala na soutěže České Miss. Doposud viděla každý ročník. Seděla u obrazovky a říkala si, jaké by to asi bylo tam být.

10.9.2017

Pozvánka na fotbal ve východočeském regionu

Východní Čechy - Pozvánka na vybrané sportovní akce nejen na Královéhradecku.

10.9.2017

Salon republiky zaplní vyznavači cyklistiky

Hradec Králové - Krajská metropole v neděli hostí tradiční a populární akci Město na kolech.

10.9.2017

Dárek k devadesátinám? Let nad krajinou

Královéhradecko - Libuše Jiroušková ze Rtyně v Podkrkonoší slaví letos v září krásné 90. narozeniny. Dárek dostala tento týden a nebyl jen tak ledajaký. Splnil se jí sen.

10.9.2017

Včelaři zřídí v každém kraji nové „hlídky“

Východní Čechy - Včelařská jednotka rychlého nasazení. Tak by se s nadsázkou dala charakterizovat připravovaná funkce, kterou zavede nová vyhláška. Co se změní? Veterináři uspořádají kurzy pro včelaře a jejich absolventi by jim měli napříště ulehčit práci s vytipováním výskytu chorob včelstev.

9.9.2017

Ranní planetární sněm na obloze

Východní Čechy - V září se nám naskytne druhá letošní šance pozorovat planetu Merkur, a to ráno nad východním obzorem.

9.9.2017

Dolecký rybník je bez ryb. Všechny uhynuly

Královéhradecko, Jaroměř - Na chovný Dolecký rybník v Jaroměři je velmi smutný pohled. Rybáři z něho tento týden vylovili několik tun mrtvých ryb. Škody půjdou zřejmě do statisíců. Zda se, že ve vodě nezůstalo nic živého. Událost šetří také policisté.

9.9.2017

Jiří Šlemr: Mysleli jsme, že jde o apríl, a on opravdu hořel les

Královéhradecko, Vokšice /ROZHOVOR/ - Novinka. Od dubna do října funguje na vokšickém letišti u Jičína letecká hasební pohotovost.

9.9.2017

„Lízátka“ půjdou příští rok k zemi

Hradec Králové - Hradec přijde jednu ze svých dominant. Ne však úplně. Stará „lízátka“ nahradí menší a úspornější „bráškové“.

9.9.2017

V Tetíně se chystá velká sláva. Kulatá výročí Vlkanova a Vidoně

Královéhradecko, Tetín - Vlkanov slaví 250. let a Vidoň 750. let.

9.9.2017

Replika Tance smrti od Pauliny Skavove se vrací. V sobotu ji odhalí

Královéhradecko, Trutnov - Během víkendových oslav Dnů evropského dědictví, které jsou proslulé každoročním bohatým programem, se v městském parku uskuteční v sobotu od 14 hodin odhalení repliky sousoší Tanec smrti. Autorkou je sochařka Paulina Skavova.

9.9.2017

Otevřená ulice zve do Maršova, bude bleší trh i pláž

Královéhradecko, Horní Maršov - Jednodenní slavnost Otevřená ulice se letos zopakuje již po čtvrté. Už v sobotu se z chodníků a přilehlých prostor stane místo pro hru, posezení a setkání.

8.9.2017

Zvláštními vlaky napříč regionem

Východní Čechy - Nadcházející víkend bude patřit také regionálním oslavám Dne železnice. Sobotní program připomene již 160 let provozu na trati Pardubice - Hradec Králové - Jaroměř.

8.9.2017

Unikátní prvorepubliková Vila Čerych se otevírá návštěvníkům

Královéhradecko, Česká Skalice - V pátek se otevřou jindy nepřístupné prostory unikátní Vily Čerych. Příchozí se mohou těšit na komentované prohlídky domu i zahrady, které budou začínat vždy v celou hodinu od 13 do 17 hodin.

8.9.2017

Piráti se svým vězeňským autobusem obrazí města v kraji

Východní Čechy - Piráti vždycky pluli na plachetnicích, na jejichž stožárech vlála vlajka s lebkou a zkříženými hnáty, Česká pirátská strana však do Královéhradeckého kraje přijede s „pirátským vězeňským autobusem“, na kterém jsou vyobrazeny osobnosti z českého politického prostředí, které podle Pirátů patří za mříže.

7.9.2017

Která se stane královnou? Opět zvolí nejkrásnější jiřinku

Královéhradecko, Česká Skalice - Město opět po roce rozkvete pestrobarevnými květy jiřin a ožije oblíbenými Jiřinkovými slavnostmi. Ty se zde konaly poprvé v roce 1837. Letos si připomínají 180. výročí.

7.9.2017

Dvůr se bojí o budoucnost nemocnice. Kraj váhá s investicí

Královéhradecko, Dvůr Králové - Přebudovat nové operační sály v budově současné nebo za vyšší náklady postavit prostory nové? Královédvorská nemocnice žije dál v nejistotě.

7.9.2017

Venkovské prodejny jsou ohrožený druh

Královéhradecko - Kdyby venkovské prodejny patřily do přírodní sféry, byly by vhodným adeptem na zápis do Červené knihy ohrožených druhů. Své o tom vědí starostové obcí napříč regionem.

6.9.2017

Před 80 lety začali stavět opevnění, aby bránili svou zemi

Královéhradecko, Dobrošov - Před osmdesáti lety, v září roku 1937, začalo téměř pět set dělníků budovat dělostřeleckou tvrz u Dobrošova nad Náchodem.

6.9.2017

Po třiceti letech se Valdice dočkaly tělocvičny

Královéhradecko, Valdice - Nová moderní tělocvična ve Valdicích na Jičínsku, která v obci chyběla dlouhých třicet let, přišla bezmála na dvacet milionů korun. Od začátku září slouží malým i velkým sportovcům.

6.9.2017

O ceně Památky děkují rozhoduje veřejnost

Východní Čechy - Až do 15. září mohou milovníci kulturního dědictví hlasovat pro nominované památky, které se v loňském roce podařilo zrekonstruovat, zušlechtit či zachránit. Laureátů je z celé republiky čtyřiadvacet. Vítěz dostane cenu veřejnosti „Památky děkují“ v podobě křišťálové plakety. Soutěž vyhlásil Národní památkový ústav.

6.9.2017

Cigaretový dým, hluk a emoce

Královéhradecko - Tříměsíční adaptační doba na zákaz kouření v barech, restauracích a pivnicích uplynula. Situace je mnohdy stejně bouřlivá jako debaty na začátku.

6.9.2017

Scházeli se v lese. Teď mají nový workoutový park

Královéhradecko, Hořice - Zbrusu nový workoutový park v Hořicích, který se nachází na pozemku po bývalém Domě dětí pod hasičskou zbrojnicí, se dočkal svého oficiálního slavnostního otevření. Po úvodním slovu následovala dech beroucí street workout exhibice. Příchozí dostali příležitost vyzkoušet si cviky ve skupinovém tréninku. 

6.9.2017

Hradecké nádraží čeká oprava za pětatřicet milionů

Hradec Králové - Ještě tento měsíc se rozjedou práce na opravě hradeckého hlavního nádraží.

6.9.2017

Na první kroky školáků dohlíží policie

Hradec Králové - Dobře se rozhlédnout. Na tuto zásadu i při přecházení silnice po přechodu by neměl zapomenout nikdo. Na začátku školního roku však pro jistotu dohlížejí zejména na děti policisté v celém kraji.

6.9.2017

V kostce z regionu: Ředitel lázní opět musí odejít

Královéhradecko, Janské Lázně /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Ředitel státních léčebných lázní Jiří Rampouch končí ve funkci. Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík Rampoucha odvolal.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení