VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

dnes 18:17

Stezka v korunách stromů i přestavba Vrchlabí. Mapy.cz aktualizovaly snímky

Královéhradecko, Janské Lázně - Aktualizace leteckých snímků na serveru mapy.cz opět přinesla zajímavé snímky podkrkonošského regionu. Lidé se mohou kochat přestavbami měst a obcí, ale i trnout hrůzou třeba nad rozsahem přírodní katastrofy u Libňatova ze srpna loňského roku. Snímky pochází z loňského podzimu.

dnes 15:13

Šlapadla s posádkou vodníků i čarodějnic obsadila nábřeží

Hradec Králové /FOTO/ - Centrem města se v sobotu odpoledne opět prohnala roztodivná vozítka s pedály.

dnes 13:10

Statný valcíř vynesl šedesát kilo. Nesedla mu čočka a málem si dal na baňu

Královéhradecko, Pec pod Sněžkou - Zkuste si naložit na záda čtyřicet nebo dokonce šedesát kilo a vyjít s nimi schody v paneláku. Třicítka borců vyrazila s touhle zátěží, se zásobami vod a kofol pro Českou Poštovnu, od dolní stanice lanovky v Peci pod Sněžkou na Sněžku.

dnes 10:27

Železnice oslavila jubileum a přivítala rodáky

Královéhradecko, Železnice - Město v sobotu celodenním programem oslavilo 700 let od první písemné zmínky o pánech Železnických a sté výročí založení republiky. Při této příležitosti se konal také čtvrtý sjezd rodáků.

dnes 08:05

Hygiena: Stafylokoka do bistra zavlekl člověk

Hradec Králové - Do provozovny Maxim, kde se před čtrnácti dny jídlem přiotrávilo šest desítek lidí, přinesl zlatého stafylokoka zřejmě její zaměstnanec.

včera 21:36

Archiv přesouvá 3,5 tisíce metrů archiválií. Ušetří skoro milion

Královéhradecko, Trutnov - Státní okresní archiv v Trutnově se stěhuje z komerčních prostor v Náchodské ulici do budovy bývalého okresního úřadu v Horské ulici.

včera 20:25

Část Hradečnice se kvůli opravě do půlky července uzavře

Hradec Králové - Od pondělí 18. června se hradecké technické služby vrhnou na opravu oblíbené lesní stezky Hradečnice.

včera 19:14

Jičín bude hostit historická sídla

Královéhradecko, Jičín - Město bude v roce 2019 hostit celostátní konferenci Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska.

včera 16:41

Nové hřiště se otevřelo veřejnosti

Královéhradecko, Hořice - Nové sportovní hřiště s umělým povrchem u hořické Základní školy Na Habru je otevřeno pro širokou veřejnost.

včera 16:10

Zemědělci ukáží, že dnešní zemědělství už nejsou jen vidle a holínky

Královéhradecko, Trutnovsko - Propagace zemědělství mezi školáky. To je hlavní cíl úterního dne otevřených dveří ve firmě Farmers ve Voletinách. Tamní zemědělci proto pustí děti a mládež do stájí mezi krávy a telata, ale také za volant nejmodernějších traktorů. 

včera 14:38

Jičín otevřel biograf snů

Královéhradecko, Jičín - Biograf snů, tak bychom mohli nazvat zrekonstruovaný Biograf Český ráj. Jedno z nejnavštěvovanějších jednosálových kin v republice. Jeho provozní Michal Miškovský tvrdí, že Jičín má po rekonstrukci nejkrásnější a nejmodernější biograf v Čechách.

včera 11:34

Dubenec brojí proti potopám. Vodu chce chytat v krajině

Královéhradecko, Dubenec - Časté místní povodně a riziko eroze půdy stojí za výraznými krajinnými změnami v Dubenci. Údolní obec začala bojovat s negativními dopady klimatických změn. Radnice upravuje pozemky, které rozdělí mezemi a erozními pásy.

včera 10:23

Stuhy obcím pomáhají. Přinášejí potřebné peníze na opravy

Královéhradecko, Zlatá Olešnice - Historicky druhou stuhu získala obec Zlatá Olešnice v krajském kole soutěže Vesnice roku.

včera 08:01

Kdo bude nejlepší ve městě? Dračí soutěž pro podnikatele začíná

Královéhradecko, Trutnov - Soutěž, která vybere nejlepší restaurace, kamenné obchody i řemeslníky ve městě, se rozjíždí.

včera 06:28

Hazard vadí také v Žacléři. Skončí

Královéhradecko, Žacléř - Mnohé radnice stále řeší budoucnost hazardu. Jako poslední ho teď zakázali i zastupitelé v Žacléři. Připojili se ke Dvoru Králové nebo Úpici.

včera 05:57

Přírodní koupání ve Vrchlabí mají hotové, je čas na bazén

Královéhradecko, Vrchlabí - Radnice ve Vrchlabí si odškrtla první polovinu z plánovaného zásahu do přírodního areálu Vejsplachy. Na roční proces zevrubných oprav a modernizace prostředí rybníku Kačák, do kterého vložila přes deset milionů korun, naváže výrazně nákladnější investicí.

16.6.2018

Jičín uzavřel smlouvu na koupi kasáren

Královéhradecko, Jičín - Předběžnou smlouvu mezi městem Jičín a firmou SeneCura s.r.o. (dříve Senior holding s.r.o.) podepsali tento týden na jičínské radnici zástupci města a budoucího investora, který od města odkoupí budovy kasáren za 11,6 milionu korun. 

16.6.2018

Lesnická akademie má nové stroje pro školní výuku

Královéhradecko, Trutnov - Dva nové těžebně-dopravní stroje John Deere za téměř 23 milionů korun má nyní k dispozici zdejší Česká lesnická akademie. Harvestor a vyvážecí traktor se stanou od září součástí praktické výuky.

16.6.2018

Tým malých kuchařek z Trutnovska si do Prahy přijel pro zlaté vavříny

Královéhradecko, Velké Svatoňovice - Prvenství v celostátním finále kuchařské soutěže Zdravá 5 získal tým Květinky ze Základní školy Velké Svatoňovice.

16.6.2018

Pět obcí z regionu uspělo v krajské soutěži Vesnice roku

Královéhradecko, Trutnovsko - Dvě stuhy, stříbrná a bronzová pozice v celkovém pořadí a jedna Cena hejtmana. Pět ocenění z krajského kola soutěže o titul Vesnice roku míří do našeho regionu.

16.6.2018

Chotěvičtí si po celý den připadali jako na francouzském venkově

Královéhradecko, Chotěvice - Milovníci vína, sýrů, levandule, šansonu a především života si užívali akci u kostela sv. Petra a Pavla v Chotěvicích.

16.6.2018

V Pardubické křižovatce se bojovalo o postup

Východní Čechy, Pardubice - Šestadvacet dopravních policistů z Pardubického a Královéhradeckého kraje se utkalo s řidiči.

16.6.2018

Děti upustily uzdu fantazie a vyzkoušely si sochařské řemeslo

Královéhradecko, Hořice - Velký úspěch měla premiéra projektu Sochart, který připravila místní sochařsko-kamenická škola, město a Základní umělecká škola ve spolupráci s místním gymnáziem.

16.6.2018

Ulrichovo náměstí děti ozdobily legálním graffiti

Hradec Králové /FOTO/ - Ulrichovo náměstí ve čtvrtek zabrali malí sprejeři. Konal se totiž dvanáctý ročník akce Graffiti Street Jam, prostřednictvím které nezisková organizace PROSTOR PRO oslovuje mladé lidi na ulici a seznamuje veřejnost s prací terénních pracovníků.

16.6.2018

Železnice má narozeniny, přijedou i rodáci

Královéhradecko, Železnice - Sedm set let od první písemné zmínky o Železnici a sto let od vzniku republiky, to už jsou hned dva vážné důvody k oslavám.

16.6.2018

Malí architekti kreslili, jak by si představovali svou školku

Královéhradecko, Zlatá Olešnice - Se zajímavým nápadem se chce popasovat obec Zlatá Olešnice. V budově, kde dříve sídlila škola, se rýsují plány na zřízení dětské skupiny Zlatíčka.

16.6.2018

Miliardy z norských fondů využily i východní Čechy. Pro památky

Východní Čechy /VIDEO/ - Pět miliard korun na investice do výzkumných projektů, vybavení zdravotnických zařízení, ochrany životního prostředí, oprav kulturních památek či na inkluzi Romů získá Česká republika ve třetím programovém období z Fondů Evropského hospodářského prostoru (EHP) a Norska.

16.6.2018

Zmar tisíce opilostí, Havířov v květu a Třebíč v UNESCO: zhlédněte videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 15. června 2018.

15.6.2018

Oprášený sen: SŽDC chce výrazně zrychlit vlaky v kraji

Královéhradecko - Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) po nedávné velké opravě trati Jaroměř - Trutnov zkoumá, jak zrychlit vlaky na severovýchodě Čech. Do hry opět vrací takzvanou Vysokovskou spojku, která má zrychlit spojení hlavně do Náchoda.

15.6.2018

Hurá na výlet! Vlak Humprecht vyjede poprvé v sobotu

Královéhradecko, Sobotka - Nový vlakový spoj se vydá na první jízdu již tuto sobotu. Až do 29. září bude spojovat Hradec Králové a Sobotku.

15.6.2018

Rychlíky mezi Libercem a Pardubicemi budou zřejmě provozovat soukromníci

Východní Čechy - Pro cestující změna provozovatele lepší kvalitu jízdy nepřinese. Vlak na této trati konkuruje silnici jen na pár úsecích.

15.6.2018

Škroupův dům v Osicích má šanci na svoji obrodu

Královéhradecko, Osice - Rada Královéhradeckého kraje udělala první krok a v nejbližších dnech podá žádost o bezúplatný převod Škroupova domu v Osicích do majetku kraje, konkrétně ho chce kraj svěřit k hospodaření Muzeu východních Čech v Hradci Králové.

15.6.2018

Šerpy vyšle na Sněžku horolezec Jaroš

Královéhradecko, Pec pod Sněžkou - Fenomenální český horolezec Radek Jaroš, jediný český pokořitel všech světových osmitisícovek, odstartuje v sobotu v 10 hodin od lanovky v Peci Sněžka Sherpa Cup, při kterém si horští nosiči naloží na záda čtyřicetikilový náklad (někteří dokonce šedesátikilový) a doslova s ním vysprintují na Sněžku.

15.6.2018

Žena hnila zaživa. V takovém stavu ji vezli do nemonice

Pardubice - Případ, který předávali strážníci a záchranáři v Pardubicích do nemocnice, byl neuvěřitelný. Z ženy lezli červi.

15.6.2018

Bourání skončilo, začíná se stavět. Miliardová modernizace nemocnice se rozbíhá

Královéhradecko, Náchod /FOTO/ - Čekání na modernizaci náchodské nemocnice trvalo skoro věčnost. Nyní se dlouhé roky nadějí a očekávání začínají zhmotňovat.

15.6.2018

Dálnice na Smiřice nabírá další zpoždění

Hradec Králové - Hradecká radnice se zastala lidí v okolí dálnice a chce u autostrády více protihlukových stěn a obslužných komunikací.

14.6.2018

Zaparkuj a studuj. Pod parkovištěm vznikne muzeum

Hradec Králové - Kvůli nedávnému nálezu archeologů v místech budoucího parkovacího domu v Gayerových kasárnách přijdou sice řidiči o čtyři desítky parkovacích míst, ale Hradečáci díky tomu získají další vhled do historie svého města.

14.6.2018

Krev pomáhá zachraňovat už ve vrtulníku

Královéhradecko /FOTO/ - Královéhradečtí záchranáři jako první v republice podávají krevní transfuzi i ve vzduchu.

14.6.2018

Náklaďáky na hraně převrácení a policisté hasící požár pokojíčku: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 13. června 2018.

13.6.2018

Bydlení na kolech má výhody. Kdo si ale myslí, že v kempu ušetří, ten se plete

Královéhradecko, Teplice nad Metují - Zapřáhnout za auto karavan a vyrazit vstříc zážitkům. S cílem i nazdařbůh, a zastavit se třeba na pár dní tam, kde se to osádce líbí. O takovém kočovném putování sní leckdo, do reality ho ale dovede málokdo.

13.6.2018

OBRAZEM: Pivofest přilákal na náměstí davy

Královéhradecko, Trutnov - Sobotní pivní slavnosti proměnily Krakonošovo náměstí v jednu velkou párty. Jako každý rok se i při letošním pivofestu hlavně pilo a zpívalo. Bylo z čeho vybírat, jak mezi pivními značkami, tak mezi účinkujícími. Největší úspěch sklidili Bára Poláková, Vladimír Mišík s ETC a Police Symphonic Orchestra.

13.6.2018

OBRAZEM: Na Staré bělidlo se vrátila Babička

Královéhradecko, Ratibořice /FOTO/ - Postavy z knihy Babička spisovatelky Boženy Němcové můžete až do soboty potkat v Babiččině údolí, v místech, kde se děj románu odehrává.

13.6.2018

Hradec dál sní o zapsání Gočárova odkazu na seznam UNESCO

Hradec Králové - To, co pro Pražany znamená Karel IV. a pro Brňany Miese van der Rohe, je pro Hradečáky ztělesněno v osobě Josefa Gočára.

13.6.2018

V Broumově na náměstí se rozvlnili modří Tanečníci

Královéhradecko, Broumov - Sochařská linka Sculpture Line letos překročila hranice české metropole a rozjela se do dalších měst naší republiky, kde vystavuje sochy a výtvarné objekty předních domácích a mezinárodních tvůrců přímo v ulicích města. A Broumov je mezi nimi.

13.6.2018

Na kraji Hradce se potuluje klokan. Policie ho nemůže chytit

Hradec Králové - Klokan se podle očitých svědků už asi týden toulá po Slatině a Černilově. Exotické zvíře se pokoušelo odchytit už několik lidí včetně městské policie, vždy ale neúspěšně.

13.6.2018

Vesnicí roku se letos staly Stěžery. K získání Zlaté stuhy jim pomohly děti

Hradec Králové/Stěžery - Titul Vesnice roku Královéhradeckého kraje letos získaly Stěžery. K prvenství a symbolické Zlaté stuze patří i odměna ve výši jednoho milionu korun.

12.6.2018

Kříž s naříkající dívkou od knížete Schwarzenberga vypátrali pod zemí

Královéhradecko, Rudník - V Rudníku vypátrali pod zemí část kamenného kříže z roku 1756, který nechal vystavět tehdejší majitel panství, kníže Josef von Schwarzenberg.

12.6.2018

Naleštění Maluchové se sjeli pod obry

Královéhradecko, Chotěvice - V kempu svatá Kateřina v Chotěvicích měli o víkendu sraz majitelé legendárních polských fiátků 126P, pro něž se vžilo označení „Maluch“. Patnáctého ročníku mezinárodního setkání se jich zúčastnila bezmála stovka z Polska, Německa, Slovenska, Maďarska či Bulharska.

12.6.2018

Bouřky lámaly stromy a valící se živel ucpal kanály i na Semilsku

Trutnovsko/Semilsko - Bouřkový víkend, při kterém padaly stromy a voda zatopila silnice, zahrady i sklepy, poznamenal z krkonošského regionu hlavně Semilsko.

12.6.2018

Město se připravuje na dopravní kolaps

Hradec Králové /FOTO/ - Dělníci od pondělí připravují křižovatku Na Kotli na rekonstrukci. Instalují se už i provizorní semafory.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT