VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

dnes 06:28

Pevnost Dobrošov spolkne přes 90 milionů. Začnou ji opravovat

Královéhradecko, Náchodsko - Tyto práce se dotknou jak komplexu krytů a podzemních chodeb, tak vstupní haly a sálů s expozicemi.

včera 21:35

Na Kost se chystají návštěvníci i zedníci

Královéhradecko, Mladějov - Začátek sezóny na hradech a zámcích se nezadržitelně blíží. Na hradě Kost se chystají nejen na návštěvníky, ale především na nástup pracovních čet.

včera 20:24

Nechtějí mít radnici jak za krále Klacka

Královéhradecko, Hronov - Postavit novou radnici a prodat domy na náměstí, kde nyní MěÚ sídlí. To je představa vedení města, kterou navzdory připomínkám posvětila většina zastupitelů.

včera 18:22

Na místě, kde leží hromada suti, vyroste nový městský úřad

Královéhradecko, Lázně Bělohrad - Žádný ze tří návrhů nového městského úřadu, které v architektonické soutěži obsadily první místa, nepočítal s využitím budov čp. 27 a 28 v severní části náměstí.

včera 17:23

Okolo Hradce bez dálniční známky? Rozhodnutí padne v létě

Královéhradecko - Když se po dlouhých letech a sporech vloni v létě konečně dokodrcala dálnice D11 až do Hradce Králové, mnulo si město ruce.

včera 16:40

Jičín na jaře rozdělí statisíce korun

Královéhradecko, Jičín - Rada města schválila udělování dotací. Vedení města rozdělí mezi kulturní aktivity 550 tisíc korun, pro cestovní ruch 250 tisíc korun.

včera 16:19

Nádraží opraví za půl miliardy Subterra, cena v soutěži klesla víc než o třetinu

Královéhradecko, Jaroměř - Nádraží bude po rekonstrukci bezbariérové. Na nástupiště dopraví cestující výtahy.

včera 13:15

Matky s dětmi najdou střechu nad hlavou v areálu bývalé Velvety

Královéhradecko - Nová Paka bude mít jako první v regionu dům pro matky samoživitelky.

včera 12:24

Komunisté postaví do čela své kandidátky Šormovou

Hradec Králové - Do čela kandidátky pro podzimní komunální volby postaví hradecká KSČM bývalou hradeckou zastupitelku, bývalou radní Královéhradeckého kraje pro oblast školství a současnou krajskou zastupitelku Táňu Šormovou.

včera 10:22

Hrob slavné operní pěvkyně se díky spolku dočkal obnovy

Královéhradecko, Jičínsko - „Obnovu hrobu slavné operní zpěvačky Alosie Věkoslavy Blažkové jsme plánovali již několik let, ale teprve loni jsme obdrželi grant od Nadace VIA,“ říká koordinátor Libor Hovorka ze Spolku Stezka Češov-Vysoké Veselí.

včera 06:27

Východočeši fandili hokeji ze všech sil

Královéhradecký kraj - V domácnostech a restauracích, ale i ve školách a firmách s uznalými šéfy patřilo včerejší dopoledne hokeji. Radostné zvolání „gól!“ však odnikud nezaznělo. Češi na olympiádě padli s Rusy a mezi fanoušky zavládlo zklamání.

23.2.2018

Další úsek stezky mechu a perníku má územní rozhodnutí

Východní Čechy - Cyklostezka, která má propojit Hradec s Pardubicemi, se začne budovat na jaře. Mezitím se získávají další dílky do pomyslné skládačky alespoň na papíře.

23.2.2018

Kraj schválil další investice do škol

Královéhradecko, Nový Bydžov - Střední škola technická a řemeslná v Novém Bydžově projde modernizací. O investici ve výši 9,8 milionu korun rozhodla rada kraje.

23.2.2018

OBRAZEM: Záchrana ze vzduchu

Královéhradecko, Krkonoše - Brádlerovy boudy v Krkonoších jsou v těchto dnech místem velkého cvičení profesionálních hasičů z celého Česka.

23.2.2018

Lékaři dostali zákaz komunikovat s médii

Královéhradecko, Náchod - Zdravotnický holding kraje zakázal zaměstnancům náchodské nemocnice hovořit s novináři.

23.2.2018

Opařené dítě, Štěpánkova nová role a marné skandování bělehradských: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 22. února 2018.

22.2.2018

Žijeme ve spotřební společnosti, dálnici potřebujeme, říká Ivan Adamec

Královéhradecko, Trutnov /ROZHOVOR/ - Urychlení výstavby dálnic je jedním z dlouhodobých met trutnovského starosty a poslance Ivana Adamce. Problematikou týkající se jejich budování se zabývá roky a řadí se k tuzemským expertům.

22.2.2018

O Bojišti je rozhodnuto. Areál jde do pronájmu, dočká se i oprav

Královéhradecko, Trutnov - Oživení festivalového areálu řadou nových akcí. To si slibuje město Trutnov od společnosti Bojiště s.r.o., které na základě rozhodnutí rady unikátní prostor pronajme.

22.2.2018

V Trutnově se brzy změní dosavadní Tržní řád

Královéhradecko, Trutnov - Od 1. dubna začne ve městě platit nový Tržní řád. Radní schválili některé úpravy dosavadního znění tohoto dokumentu, který platil od roku 2003.

22.2.2018

Děti podpořily svého ředitele peticí

Královéhradecko, Kopidlno - Lavinu reakcí spustilo v Kopidlně prosincové rozhodnutí rady města. Radní pověřili tajemnici přípravou podkladů pro výběrové řízení na ředitele zdejší základní školy. Pavel Berný je ve funkci šestým rokem a radnice má nyní rozhodnout, zda na vedoucí místo v základní škole vypíše konkurz nebo zda současný ředitel ve funkci setrvá.

22.2.2018

Laufař a král bílé stopy vyrazil medaili s Hančem a Vrbatou

Královéhradecko/ Jablonec - Česká mincovna mapuje příběhy naší historie. Představila medaile věnované dvojici Hanč a Vrbata. Další pak budou následovat.

22.2.2018

Prověřte své znalosti z matematiky v dnešním testu Deníku

Dostali byste se na střední školu? Zkuste si, jak těžké to mají žáci při přijímacích zkouškách. V dnešním tištěném Deníku najdete druhý z testů, které jsme pro vás připravili. Prověří vaše znalosti matematiky. Příští týden vás pak čeká další test. Kupte si Deník a ověřte znalosti své i znalosti svých dětí. 

22.2.2018

Ve fakultní nemocnici postaví budovu pro lineární urychlovač

Hradec Králové - Pavilon profesora Bašteckého ve Fakultní nemocnici Hradec Králové se rozroste o další budovu. Díky přístavbě získá nemocnice prostor pro umístění třetího lineárního urychlovače.

21.2.2018

Hájenku U dvou Šraňků čeká nový život

Hradec Králové - Už je to dva roky, co v hradeckých lesích osiřela hájenka U Dvou šraňků. Mezitím město pohřbilo projekt, který počítal s tím, že půjde fořtovna k zemi a na jejím místě vznikne UFO, jak se mezi obyvateli Hradce Králové přezdívá magistrátem připravovanému Lesnímu centru. A hájenku postupně začal pohlcovat okolní les.

21.2.2018

Objev století posunul dějiny Jilemnice

Královéhradecko, Jilemnice - Antropology prozkoumané kosterní pozůstatky šlechticů, kteří vládli na jilemnickém panství ve 14. století za dob Valdštejnů, byly po zádušní mši uloženy na místo objevu.

21.2.2018

Přehradu Les Království zkrášlí dvacet milionů korun

Královéhradecko, Bílá Třemešná - Návštěvníci nejmalebnější vodní přehrady musí počítat se stavebním omezením. Povodí Labe ji bude po dva roky opravovat.

21.2.2018

Lékařům a sestrám náchodské nemocnice došla trpělivost

Hradec Králové, Náchod - Trpělivost s poměry v Oblastní nemocnici Náchod došla tamějším primářům a vrchním sestrám. Proto se otevřeným dopisem obrátili na krajské zastupitele a žádají je, aby sjednali nápravu.

21.2.2018

FOTO: Kdy dojde vzduch pod lavinou?

Královéhradecko, Špindlerův Mlýn - Masa sněhu řítící se s řevem po úbočí hor dokáže nahnat strach i horalům, kteří už pamatují ledacos.

21.2.2018

Starostku Jasenné ocenil Senát. Řídí obec téměř 28 let

Královéhradecko, Jasenná - Jitka Slezáková starostuje v obci Jasenná na Jaroměřsku už 28. rokem. Patří k nejdéle působícím starostům nejen na Náchodsku, ale i v Královéhradeckém kraji.

20.2.2018

Lidé krmí divoké koně, ohrožují tím jejich životy

Hradec Králové/Jaroměř - Zákaz nezákaz. Lidé divoké koně v Hradci i Josefově krmí, ačkoli je to může zabít. Jedna žena navíc do výběhu pustila psa. Prý aby se proběhl.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT