VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

dnes 13:31

Místo kapra pes? Aktivisté upozorňují na krutost Vánoc

Hradec Králové /FOTO/ - „Mami, já bych chtěla k Vánocům psa!“ prosí holčička maminku. „Nebuď vybíravá. Bude kapr jako obvykle.“

dnes 10:27

Hradec provoněl svařák a sváteční nálada

Hradec Králové - Ani mrazivé počasí, které se o víkendu usadilo v ulicích Hradce Králové, neodradilo stovky lidí, aby navštívili tradiční vánoční trhy na Masarykově náměstí.

dnes 09:17

Kuchaři pod vedením Jiřího Švestky připravovali dobroty pro Gastronomické dny

Královéhradecko, Pec pod Sněžkou - Dvouhodinovou degustaci o pěti chodech si v sobotu večer vychutnávali v hotelu Horizont účastníci letošních Gastronomických dnů šéfkuchaře.

dnes 09:16

Nevšední oživování tradic. Divovánoce posedmé

Jičin – Snad milionkrát odehrával se v podání herců všech stupňů příběh o Marii a Josefovi. Ve Valdštejnské lodžii sedmkrát. Pokaždé jiný, s mnoha faktografickými nepřesnostmi, ale o to tu nejde.

dnes 08:05

Polívková si připadá jako paní starostová, Vašut lyžoval závodně

Královéhradecko, Špindlerův Mlýn - Hlavní role ve filmu Špindl, který se natáčel v únoru a březnu v horském středisku, patří Anně Polívkové. Společně s dvěma sestrami vyrazí vstříc milostným dobrodružstvím do Krkonoš.

dnes 06:22

S elekromobilem zdravotníci ještě život nezachraňovali

Královéhradecko - Krajští záchranáři jezdí přes měsíc elektromobilem. Na zásah si s ním zatím netroufli.

dnes 05:51

„Konečně přijelo áčko,“ užíval si Jakub Kohák zasněžený Špindl

Královéhradecko, Špindlerův Mlýn /FOTO, VIDEO, ROZHOVOR/ - Známý showman Jakub Kohák se objevil v sobotu ve Špindlerově Mlýně při slavnostním otevírání lyžařské sezony.

včera 16:41

Ministerstvo Adršpach z CHKO nepustilo

Královéhradecko, Adršpach - Odvážné rozhodnutí obce Adršpach pokusit se vyprostit ze sféry vlivu Správy CHKO Broumovsko se rozplynulo zamítnutím žádosti adresované Ministerstvu životního prostředí ČR.

včera 16:10

Pohlídá město před vandaly a výtržníky

Královéhradecko, Trutnov - Větší bezpečnost chce trutnovská radnice zajistit dalším částem města. Proto nechá instalovat tři kamery, které mají rozšířit dohlížecí systém městské policie.

včera 14:38

Nosorožčí mládě má jméno Emilka

Královéhradecko, Dvůr Králové - Před dvěma měsíci ZOO Dvůr Králové přivítala mládě vzácného nosorožce dvourohého. Byla jím samička, kterou v pátek slavnostně pojmenovali zástupci hlavního partnera zoologické zahrady, Skupiny ČEZ a rovněž Nadace ČEZ. Mládě dostalo jméno Emilka.

včera 12:25

Štědří dárci plní kasičky a účty. Rok od roku s větším zájmem

Královéhradecko, Náchodsko - V předvánočním čase lidé stále častěji otevírají svá srdce. Nejsou lhostejní a přispívají potřebným při různých charitativních akcích. Pořadatelé tvrdí, že dary jsou rok od roku štědřejší a zájem o dobročinnost na Náchodsku roste.

včera 10:23

V Hostinném staví autobusové nádraží

Královéhradecko, Hostinné /FOTO/ - V plném proudu je výstavba autobusového nádraží v Hostinném. Na ocelové konstrukci se začíná rýsovat střecha nad nástupními stanovišti, hotové jsou asfaltové povrchy.

včera 09:12

Děti se budou prohánět mezi delfíny, medúzami i žraloky

Královéhradecko, Nová Paka - V novopackém bazénu budou mít děti svůj speciální koutek s prolézačkami a stavebnicemi za 450 tisíc. 

včera 08:01

Z národního parku zmizí ohňostroje a petardy

Královéhradecko, Strážné - Silvestr se bude slavit na území Krkonošského národního parku poprvé bez ohňostrojů a pyrotechniky.

včera 06:28

Zhruba polovina skiareálů zdražuje, nejvíc Černá Hora - Pec

Východní Čechy - Po loňské vydařené sezoně lyžařské areály masivně investovaly. Ale leckde také zdražili, i když ne výrazně.

včera 05:57

Čalouníci ze Střední školy řemesel v Hořicích jsou mistři

Královéhradecko, Hořice - Střední škola řemesel a služeb potvrdila vysokou úroveň odborných dovedností na republikovém klání mladých čalouníků. Do soutěže se hořičtí studenti a studentky pravidelně zapojují a výsledky povtvrzují, že to nebyly účasti jen do počtu. Za minulé tři roky mají na svém kontě jedno první, druhé a třetí místo.

9.12.2017

Budova hlavního nádraží dostává nové prosklené zastřešení

Hradec Králové - Rekonstrukce budovy hradeckého hlavního nádraží je v plném proudu. V současnosti probíhají práce na výměně proskleného zastřešení.

9.12.2017

Hradec podpoří v příštím roce sociální služby 35 miliony korun

Hradec Králové - Na pečovatelské a terénní služby pro seniory, integraci osob se zdravotním postižením či projekty nízkoprahových zařízení pro děti a mládež město Hradec Králové v příštím roce přispěje téměř 35 milionů korun.

9.12.2017

V kostce z regionu: Zachraňují dětenický betlém. Pomůžete?

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Příběh dětenického betléma ožívá díky potomkům Vincence Novotného. Betlém vznikl na přelomu 19. století rukou Vincence Novotného (1845-1928) z Dětenic, který provozoval dva fotoateliéry.

9.12.2017

Historie krkonošských bud líčí návštěvu Karla Maye, požáry i pokus o vraždu

Královéhradecko, Vrchlabí - Druhé vydání úspěšné knihy Historie krkonošských bud představil školní inspektor z Vrchlabí a někdejší ředitel lánovské základní školy Martin Bartoš.

9.12.2017

Vlaky pojedou z Pardubic do Hradce skoro každou půlhodinu

Východní Čechy - V neděli 10. prosince začne platit nový jízdní řád pro rok 2018. V Pardubickém kraji zůstane rozsah provozu na přibližně stejné úrovni jako v letošním jízdním řádu.

9.12.2017

Podle nového jízdního řádu začnou jezdit autobusy od neděle

Královéhradecko - Autobusy v kraji pojedou od neděle podle nového jízdního řádu. „Úpravy jízdního řádu vycházejí vstříc především dětem dojíždějícím do škol. Kvalitnější spojení budou moci využít i zaměstnanci některých podniků a během nadcházející zimní sezony také turisté v Orlických horách,“ uvedl první náměstek hejtmana Martin Červíček.

9.12.2017

Senioři a nemocní najdou nový domov v bývalých kasárnách

Královéhradecko, Jičín - Do pěti let bude Jičín zajištěn v péči o starší občany.

9.12.2017

Od neděle přibudou nové vlakové spoje

Královéhradecko - K nejvýznamnějším změnám, které se dotknou cestujících v regionu, bude patřit zlepšení dostupnosti Českého ráje spěšnými vlaky na trase Praha - Jičín - Turnov. Nové spoje však budou jezdit pouze o víkendech a svátcích v období turistické sezóny.

9.12.2017

Sněhu je dost, vleky se rozjedou už v sobotu

Orlické hory/ Dolní Morava - Zahájení sezony Grand Opening se v Dolní Moravě koná za týden, ale lyžovačka začíná už v sobotu.

8.12.2017

Špindl otevírá sezonu i s novou službou Medical Point

Královéhradecko, Špindlerův Mlýn - Horská střediska v Krkonoších a Orlických horách spouštějí provoz na sjezdovkách.

8.12.2017

Lyžaři, jásejte! Rozšířili Jizerskou magistrálu

Východní Čechy, Bedřichov - Poslední úsek okruhu na Vysokém hřebeni otevřeli tento týden lesníci pro běžkaře. Lesní cesta se propojila s celým okruhem v sedle Maliníku a stala se součástí Jizerské magistrály.

8.12.2017

V kostce z regionu: Změny v dopravě tentokrát pomohou

Královéhradecko /KRÁTKÉ ZPRÁVY/ - Se změnou jízdních řádů musí od neděle 10. prosince počítat nejen pasažéři ve vlacích, ale také v autobusech. Oznámil to ve čtvrtek Královéhradecký kraj.

8.12.2017

Orlando posiloval v Jičíně a natáčel ve skalách

Královéhradecko, Jičín - „Orlando Bloom je v Jičíně, víte o tom?“ žhavila telefon do redakce jedna z jeho fanynek, která herce zahlédla v posilovně.

8.12.2017

Kraje požadují po nové vládě více peněz na opravy silnic

Východní Čechy - Katastrofální stav silnic II. a III. tříd je špičkou ledovce, na které je nejlépe vidět nedostatečné financování krajských samospráv. Hejtmani požadují změnu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT