VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

dnes 00:29

Babiš stavěl májku a velbloud se před dětmi nehrbil: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 25. dubna 2018.

včera 21:32

Experti z IKEMu zamíří do Miletína

Královéhradecko, Miletín - Tým odborníků z pražského IKEMu zavítá v pátek 27. dubna ve 13 hodin na fotbalový stadion v Miletíně. Sejde se zde s dobrovolníky, kteří se rozhodli zapsat do registru dárců kostní dřeně.

včera 17:38

Nový šéf trutnovské nemocnice tvrdí: Odborů se neděsím

Královéhradecko, Trutnov /ROZHOVOR/ - Příští týden se chopí řízení trutnovské nemocnice Miroslav Procházka, předseda představenstva Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje.

včera 12:21

O novém parkovišti rozhodne hlas lidu

Hradec Králové - Hradecká radnice chce oprášit vizi odstavného parkoviště u Hradubické. O její budoucnosti rozhodnou místní občané.

včera 09:18

Kvůli krvavým nepokojům v Nikaragui univerzita evakuovala svého studenta

Hradec Králové - Krvavé protesty, které v těchto dnech sužují středoamerickou Nikaraguu, bedlivě pozorují i v 10 tisíc kilometrů vzdáleném Hradci Králové.

včera 07:26

Kraj schválil ředitele akademie

Královéhradecko - Rada Královéhradeckého kraje na úterním mimořádném zasedání schválila nového ředitele Zemědělské akademie v Hořicích Stanislava Neumana.

včera 06:24

Oprava křižovatky: půl roku v kolonách

Hradec Králové - Rekonstrukce okružní křižovatky Na Kotli získala stavební povolení. Řidiče čeká půl roku kolon a objížděk.

včera 05:53

Splnil podmínky a bude ředitelem, rozhodla rada kraje

Hradec Králové, Hořice - Ředitelem Zemědělské akademie v Hořicích bude Stanislav Neuman. V úterý o tom na svém mimořádném zasedání rozhodla rada Královéhradeckého kraje. Odmítla tak tvrzení, že Neuman nesplnil podmínky konkursního řízení.

24.4.2018

Hnízdění sokolů má přednost. Turisté mohou dravce pozorovat dalekohledem

Královéhradecko, Broumovsko - Teplotně letního víkendu využila v sobotu a v neděli více než stovka návštěvníků Teplického skalního města, aby pomocí silného stativového dalekohledu nahlédli do soukromí hnízdících sokolů.

24.4.2018

FOTO: Dobrovolníci v Trutnově čistili řeku Úpu

Královéhradecko, Trutnov - U příležitosti Dne Země se konal v Trutnově třetí ročník akce Čištění řeky Úpy. Zapojily se do ní takřka čtyři stovky dobrovolníků, které zbavovaly řeku od odpadků a věcí, které do přírody nepatří.

24.4.2018

I takhle může vypadat tvář smrště

Východní Čechy - První, na duben nezvykle silná bouřka se přehnala v pondělí odpoledne přes východní Čechy.

23.4.2018

Safari park návštěvníkům představí koťata i štěňata

Královéhradecko, Dvůr Králové - Safari park, kde se prohání dvě nové lvice, vstupuje o víkendu do letního provozu. Těšit se můžete na hravá mláďata gepardů i psů hyenovitých.

23.4.2018

Události týdne: Výstava, slavnosti či veletrh

Královéhradecký kraj - Na co bude v těchto dnech poutána v regionu největší pozornost?

23.4.2018

OBRAZEM: Motorkáři odstartovali

Královéhradecko, Hostinné - Krkonošským otvíráním šoupátek zahájili příznivci jedné stopy novou sezónu.

23.4.2018

Zručné pracovníky hledají už ve škole

Královéhradecko, Trutnov - Už více než desetiletí si podnikatel Rudolf Kasper pomáhá vychovávat mladé pracovníky. Jeho firma i letos specializovanému praktickému pracovišti Střední průmyslové školy Trutnov věnovala 200 tisíc korun. Díky finančním darům škola může rozvíjet potenciál studentů.

23.4.2018

Senioři na polygonu jeli s dobou

Hradec Králové /FOTO/ - Možnosti vyzkoušet si své řidičské schopnosti využilo v sobotu na polygonu královéhradeckého letiště celkem 120 seniorů. V rámci bezplatného kursu se vedle zkušební jízdy dozvěděli, jak se změnila technika i výkon aut a jak tomu přizpůsobit jejich ovládání, seznámili se s novými bezpečnostními prvky vozů i s tím, jak jezdit v současném hustém provozu.

23.4.2018

Rada projedná sporný konkurs

Hradec Králové - Rada Královéhradeckého kraje se v pondělí mimořádně sejde, aby jednala o návrhu na jmenování ředitele Zemědělské akademie Hořice - střední školy a vyšší odborné školy.

23.4.2018

S.M. Lomos aneb Na Stříbrňáku si dali dostaveníčko radioamatéři

Hradec Králové - Kdo by neznal maďarské „Simpsonovy“ šedesátých let - rodinu Smolíkových a jejího radioamatéra Ládínka, který se pomocí svého volacího znaku S. M. Lomos dorozumíval se svým pravnukem ze 30. století Nunym.

22.4.2018

Messnerovi, to je rod horských záchranářů

Královéhradecko, Vrchlabí - Jan Messner získal in memoriam Cenu ředitele Správy KRNAP.

22.4.2018

Do JIP v nemocnici plánuje kraj investovat více než 21 milionů

Královéhradecko, Broumov - Královéhradecký kraj pokračuje v investování do své zdravotnické infrastruktury. Tento týden schválila rada vypsání veřejné zakázky na rekonstrukci oddělení jednotky intenzivní péče broumovské nemocnice do níž "vrazí" více jak 21 milionů korun.

22.4.2018

Léto mělo generálku. Padaly teplotní rekordy

Královéhradecko - Listy na stromech sotva stačily vyrašit a teploty už zaútočily na třicítku. V sobotu mělo velkou generálku léto. Přestože je teprve duben, panovalo v závěru týdne nezvykle teplé počasí. Lidé letos poprvé zamířili k řekám a rybníkům a stánky se zmrzlinou byly v obležení.

22.4.2018

Před svátkem svého patrona sv. Floriána ukáží hasiči své zázemí

Hradec Králové - Hasičský záchranný sbor Královéhradeckého kraje pořádá každoročně u příležitosti svátku svého patrona sv. Floriána Dny otevřených dveří.

22.4.2018

Mariánské sousoší ukrývalo vzkaz z minulosti

Královéhradecko, Kopidlno /FOTO/ - Při rekonstrukci mariánského sousoší na kopidlenském náměstí čekalo restaurátora Ondřeje Sklenáře překvapení.

22.4.2018

Jičínský miniexpres se rozjede v květnu

Královéhradecko, Jičín - Podle zdejší radnice je dnešní doba audiovizuální a prezentování jičínských událostí objektivem kamery je nedostatečné. Proto město uzavřelo smlouvu s Východočeskou televizí na tvorbu reportáží o Jičíně, které se objeví v pořadu Jičínský miniexpres. Poslední televizní reportáže vznikly o Jičínu v roce 2015.

22.4.2018

V útrobách kina je ukrytý tubus

Královéhradecko, Jičín - Otevření zrekonstruovaného Biografu Český ráj se blíží. Návštěvníky by měl staronový kulturní stánek přivítat už koncem května.

22.4.2018

U stadionu zdarma jen do konce května

Hradec Králové - Na konci května zpoplatní ISP parkoviště u zimního stadionu.

22.4.2018

KRNAP má k výročí založení i vlastní pivo

Královéhradecko, Vrchlabí - Krkonošský národní park chystá oslavy 55. výročí založení. Již teď přichází s produktem, který jubileum připomene.

22.4.2018

Názorový boj o radnici pokračuje

Královéhradecko, Hronov - Ani slavný hronovský rodák Alois Jirásek by asi nevymyslel zamotanější příběh.

22.4.2018

Nejmodernější kino v Čechách otevřou v Jičíně

Královéhradecko, Jičín - Už v závěru května se milovníci bílého plátna dočkají, Jičín otevře zrenovovaný Biograf Český ráj, kterému vtiskne v exteriéru původní podobu z roku 1923.

22.4.2018

Posvátný menhir, který uctívali Keltové, bude dominantou muzejní expozice

Královéhradecko, Náchod - Více než dva tisíce let starý menhir nalezený v místě zaniklé keltské osady u České Skalice, se koncem týdne přestěhoval z přechodného depozitu do stálé expozice náchodského muzea na Masarykově náměstí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT