Zdá se, že v hodnocení Záskoku, který v pátek sehrají už pošesté studenti dobrušského gymnázia, tato shoda platí.

„Mnozí z nás už viděli představení několikrát, přesto se chystáme znovu, my i učitelé,“ těší se na skvělý cimrmanovský humor v podání svých spolužáků Andrea Vejvodová, zároveň lituje, že Záskok uvidí naposledy. To potvrzují i účinkující, s autory prý bylo domluveno maximálně šest představení.

Je tedy jisté, že v pátek v 19.30 hodin bude mít Záskok svou derniéru. Zároveň však bude prvním divadlem, které bude hráno na nové scéně dobrušského Kina 70. „Ano, z tohoto pohledu můžeme mluvit naopak o premiéře,“ souhlasí Vlaďka Svobodová, vedoucí Kulturních zařízení města Dobrušky. „Po rekonstrukci celého objektu splňujeme požadavky profesionálních divadel, ale první představení patří našim domácím. Toto rozhodnutí přivítali všichni, kteří pracují s novou technikou, i pro ně to bude premiéra a ta se lépe zvládá s místními. Ale je tu ještě další důvod, a tím je podpora místních spolků. Nové společenské centrum bude žít i díky nim, proto jim patří začátek,“ vysvětluje Vladimíra Svobodová, která upozorňuje také na výstavu Zlatá šedesátá.

Ta je přístupná v malém sále kina (všední dny od 15 do 17 hodin) a těší se velkému zájmu veřejnosti. Vstupenky na Záskok jsou v předprodeji v dobrušském informačním centru (denně od 8 do 12 a od 13 do 17 hodin), v kině se budou prodávat dvě hodiny před začátkem představení. Mladí herci se zřekli svého honoráře, město Dobruška rozhodlo část vstupného věnovat na charitativní pomoc. Mohlo si nové společenské centrum přát lepší začátek?

Dana Marková