Jedním z vrcholů letní sezony ve western kempu Vochtánka bude v pořadí již 13. ročník Country festivalu Tomáše Linky a Přímé linky. Pořadatelé přichystali velké překvapení. Hostem festivalu bude Tučného dcera Michaela.Hostem hudební přehlídky bude dcera Michala Tučného Michaela.

Festival, který je oslavou country písničky, si vybudoval pěknou tradici. Řadu let soutěžní hudební přehlídku táhl sám Tomáš Linka, bývalý spoluhráč legendárního Michala Tučného v kapelách Greenhorns a Fešáci.

„Před pěti lety jsme na naši akci zkusili pozvat významného hosta. Nápad se zalíbil, tak se z toho stala tradice," vzpomíná na začátky potštejnské přehlídky country hudby Iveta Janebová, provozovatelka kempu Vochtánka.

Country festival Tomáše Linky a Přímé linkysobota 18. července
14:00 Slavnostní zahájení festivalu Tomáš Linka
Makadam loňský vítěz 14:45 Sedmý nebe
15:30 Bratři
16:15 Tomy
17:00 Ponny Expres
17:45 Rudolfinum
18:30 Bessoni
19:30 vyhlášení vítěze country festivalu
20:30 Tomáš Linka a Přímá linka (host: Míša Tučná)
23:00 Revival Michala Tučného (Rosťa Fišer Plzeň)

Památku nekorunovaného krále české country hudby v dubnu uctili lidé ve vyprodaném velkém sále pražské Lucerny při vzpomínkovém koncertu. Navázat na něj se o víkendu pokusí třináctý ročník festivalu na Vochtánce.

Michaela Tučná zpívá tatínkovy písničky. „S Fešáky jezdí už dlouhou dobu jako stálý host," přibližuje Tomáš Linka. „Teď jsme ji pozvali na Vochtánku, aby si zazpívala také s Přímou linkou."

Hlavní protagonista festivalu, který nese jeho jméno, rovněž chystá malá překvapení. „Hudební vydavatelství Supraphon připravuje dvouCD k mému životnímu výročí. Natočili jsme do něho pět nových bonusů. Zvažujeme, že lidem zahrajeme pár ukázek."