Tuhle roli už mu ve městě nikdo neodpáře, ve filmovém kostýmu, do kterého se mu nejprve moc nechtělo, se zřejmě objeví také při letních oslavách 690. výročí první písemné zmínky o městě.
Štěpána překvapuje, že i mladá generace ví, kdo byl F. L. Věk, resp. F. Vl. Hek. „Když jsme měli autogramiádu s panem Brzobohatým, překvapilo mě, kolik mladých lidí čekalo ve frontě na autogram,“ konstatuje Štěpán.
Fenomén Jiráskovy i seriálové postavy podle Štěpána žádná historická osobnost ve městě nepřekonala: „Nemyslím, že by Jiráskovu knihu každý druhý četl, ale že Hek – Věk je seriálové postava, kterou hrál Radek Brzobohatý, tady ví zřejmě každý.“
Loni kolem Pavla Štěpána tajemně obcházeli ředitel muzea Jiří Mach a vedoucí kulturních zařízení města Vladimíra Svobodová s tím, že by potřebovali, aby Věka v roce oslav představoval. „Hraju sice několik let ochotnické divadlo, nicméně jsem zaváhal, není to legrace. Zkusil jsem, jestli kostým obléknu. Když jsem si na jeho zadní straně přečetl Československá televize – Radek Brzobohatý, chtěl jsme to odmítnout,“ vzpomíná Štěpán. Hrdost Dobrušťáka v něm prý ale zvítězila. Naposledy si kostým oblékl při udělování medaile za zásluhy o město Radoslavu Brzobohatému. Po rozhovoru s některými obyvateli Dobrušky byl mile překvapen jejich příznivým ohlasem: „Nezdraví mě teď ahoj Pavle, ale dobrý den, Františku. Tak nevím, jestli bych se neměl přejmenovat. Radoslav Brzobohatý se mě ptal, jestli se s ním nebudu podepisovat. Odpověděl jsem, že už se píšu František Ladislav Štěpán.“
Město vydalo dvě pamětní pohlednice, na jedné figuruje Štěpán v kostýmu před domkem F. L. Věka na pozadí radnice, na druhém v krámku rodného domku váží jako Věk koření.