Ke koupi bude tradiční sortiment - perníčky, keramika, sklo, dřevěné hračky, ručně malované sklo, barvený a zdobený textil, ale i netradiční zboží jako například ručně vyráběné korálky a náušnice ze dřeva, bambusu, alpaky, ručně foukané repliky historického skla a mnoho dalších řemeslných výrobků. Milovníci dobrého jídla a pití určitě ocení pečené staročeské trdelníky, medové perníčky, oříšky a sušené ovoce, sýry a horalské oštěpky z Tater, valašské frgály, máslové koláčky, vlašské lokší se slanými i sladkými náplněmi a medovinu.

Návštěvníci budou moci zhlédnout vánoční aranžmá, ruční výrobu příborských oříšků, ukázku pečení valašských lokší (latek), ukázky ražby mincí, ruční tvoření vonných svící, točení keramiky a drátkování.

Navštivte Kostelec nad Orlicí o první adventní neděli a určitě nebudete zklamáni.

Zveme děti s rodiči, babičkami a dědečky dne 28. listopadu na Mikulášskou nadílku s ohňovou show od 17 do 19 hodin na Palackého náměstí v Kostelci nad Orlicí.

Od 17 hodin je možné zažít fascinující představení s jiskřivými gejzíry, s vířením a pliváním ohňů Taneční skupiny Siderea.

Poté již zavítají na náměstí čerti (Krampusové) s Mikulášem a andělem, a to kolem 17 hodiny.

Pro děti bude připravena mikulášská nadílka. Po odříkání básničky či zazpívání písničky rozdají tyto postavy dětem drobné dárečky a cukrovinky.

Od 18.45 hodin se Palackého náměstí rozezní adventními zpěvy dětí z Dětského pěveckého sboru Kvítek při Základní umělecké škole F. I. Tůmy Kostelec nad Orlicí po jejich vystoupení bude následovat přání starosty města, adventní vytrubování a poté se rozsvítí vánoční strom a výzdoba celého města.

V souvislosti s konáním adventního jarmarku u Jiráskova náměstí v Kostelci nad Orlicí, v ulici u Fary a dále pak navazující ulici Na Lávkách dojde z technických důvodů v neděli 28. listopadu již v ranních hodinách k uzavření průjezdu a omezení parkování v tomto prostoru od kostela sv. Jiří směrem k ulici Na Lávkách. Toto uzavření bude po dobu konání nedělní vánoční uličky.

Prosíme občany, aby v ohrazených místech neparkovali své automobily. Za účelem bezpečného pohybu účastníků adventního jarmarku bude i částečně uzavřeno Palackého náměstí a ulice Dukelských hrdinů (z náměstí směrem k poště na silnici I/11), kde bude celá akce pokračovat ohňovou show a Mikulášskou nadílkou před budovou úřadu a SK Rabštejn a závěrem akce - rozsvícením vánočního stromu na náměstí a celé výzdoby ve městě.

Šárka Slezáková,
MÚ Kostelec nad Orlicí