Koncert skupiny „My vám taky“ začne v Kodymově národním domě v Opočně dnes v 18 hodin.

Pokud si někdo myslí, že rock, pop, ska a podobné hudební žánry bude ve školách hledat těžko, je na omylu. V Základní umělecké škole v Opočně je určitě najde. Zpěv, bicí, elektrická kytara, basová kytara, příčná flétna, klarinet, trubka, altsaxofon a další nástroje, to je skupina „My vám taky“, která se pouští do interpretace např. Kabátů nebo Čechomoru.

V kapele hrají žáci se svými učiteli, obě strany jsou spokojené. „Při hraní v kapele mizí hranice mezi učitelem a žákem, důležitá je radost ze společného hraní. Všichni chceme, aby byl výsledek co nejlepší, to nás spojuje,“ shodují se oba učitelé z kapely Luboš Votroubek a Jarda Čížek. Většina žáků, kteří v kapele hrají, vystupuje i v dalších souborech školy. Baví je tedy nejen rock atd., ale se stejnou chutí interpretují také starou hudbu. V Základní umělecké škole v Opočně prostě na soubory nedají dopustit, skupina „My vám taky“ zde má své nezastupitelné místo.

Dnes v 18 hodin to v Kodymově národním domě rozjede naplno, pořadatelé slibují i prostor pro tanec. Při nedávném hraní na Trčkově náměstí si totiž všimli, že některé fanynky jejich hudba patřičně rozpohybovala, věří, že to tak bude i tentokrát.

(dm)