Rádi se trochu bojíte a chcete se zábavnou formou něco dozvědět o historii? Pro podobné návštěvníky a především pro jejich děti se o víkendu na zámku v Potštejně otevřel Bubákov.

Tato nová expozice ve sklepení připomíná historii Potštejna a jeho okolí. V podzemí návštěvníky obklopí ponurá a lehce strašidelná atmosféra. Setkají se zde s postavami loupeživého rytíře Mikuláše z Potštejna či některých jeho poddaných, ale především netradičním způsobem získají informace z historie.
V první místnosti se rozsvítí obraz, respektive obrazovka LCD, ze které se dozví základní fakta o zdejších historických postavách, například také o králi a císaři Karlu IV., který ještě jako moravský markrabě a správce země obléhal zdejší hrad, o potštejnském pokladu apod.

V dalších místnostech při prohlídce na návštěvníky ze tmy vykouknou různé postavy. „Chceme vyjít vstříc především dětem. Klasická zámecká expozice je tolik nepřitahuje. Tady se dozvědí něco z historie jiným způsobem,“ přiblížil novinku majitel zámku Zdeněk Nováček a doplnil, že se malí ani velcí návštěvníci nemusí obávat ničeho drastického. (zen)