Dvě rockové skupiny, to bude nářez – těší se rockoví fanoušci na sobotní večer, ve 20 hodin je v hostinci čeká Mikulášská nadílka v podání kapel Taipan a Salamandr.

Skupina Taipan se nedávno sešla v hradeckém Aldisu s legendárními Nazareth. „Sedím si v zahradě u stolu a popíjím pivko, čtu si a relaxuju po zdolání Milešovky. Volá mi Cvrček (Honza Cvrk – klávesy, zpěv) a „kazí“ mi tuto dovolenkovou pohodu informací, že máme nabídku předskočit Nazareth. To bylo v červenci, bral jsem to jako fór,“ přiznává basák Václav Štancl. Fór to nebyl, koncert se v Aldisu konal 21. listopadu, vzkazy na webovkách dokonce mluví ve prospěch Taipanu. Kapela, která má své počátky v Satelitu z osmdesátých let, naplno nastartovala v roce 1999. Začala se orientovat na vlastní tvorbu, má své nahrávací studio, v roce 2001 bylo natočeno první CD. Poslední – Jabadaba - vyšlo v roce 2009. „Současnou šestičlennou sestavu – kytara, baskytara, bicí, klávesy a zpěv jste již někteří měli možnost vidět 1.5. společně s Hudbou Praha v amfíku ve Valu na naší akci zvané Májový nářez,“ dodávají pořadatelé.

Poněkud tvrdší partička Salamandr vznikla v roce 2002, své první CD s názvem Zahrada psů natočila v roce 2005. V Bačetíně si se skupinou zahraje jako host Yann Šimek (harmonika a saxofon). A hudba Salamandru? „Hudební styl tohoto uskupení je obtížně zařaditelný a myslím, že není nezbytně nutné mít pro každou kapelu zvláštní šuplík, nicméně můžeme hovořit o alternativním soft metalu,“ přibližuje skupinu organizátor Martin Frodl a zve na sobotní večer do Bačetína: „Ve 20 hodin to začne, držte si klobouky, hudební nadílka bude spíše čertovská - jak už to bývá v Katapultu zvykem.“ (dm)