Pak následuje divadelní double víkend, kdy v pátek 2. června přiveze soubor Kolár z Police nad Metují téměř hollywoodský příběh Mrzák inishmaanský, a neděle 4. června bude patřit hlavně dětem (ale nejen jim). Na programu je Doktorská pohádka podle předlohy Karla Čapka v provedení spolku J. N. Štěpánka z Chrudimi.

O týden později, 11. června, přijde na řadu zábavná inscenace Don Q a děvka nebeská, jejímž prostřednictvím zavede soubor Nuda na tahu z Červeného Kostelce diváky do španělského kraje La Mancha, kde se na přelomu 16. a 17. století pere se svým životním osudem jistá Markéta.

Letošní „divadelně-pohodovou“ přehlídku uprostřed zeleně v romantickém údolí Bačetínského potoka uzavře Dámský krejčí, příběh o lháři, který úspěšně tají své nevěry před manželkou a tchyní až do chvíle, kdy si pronajme pro své schůzky byt a okolnosti ho přinutí předstírat, že je dámský krejčí. Finále obstará soubor J. K. Tyl z Meziměstí.

Pořádající Beseda Val příznivcům divadla připomíná, že se hraje za každého počasí, vstupenky lze zakoupit na místě a občerstvení pro děti i dospělé je zajištěno. Nedělní představení začínají ve 14 hodin, ale areál se otevírá již v poledne.