Umělcova díla budou k vidění v Domě U Jonáše od středy 12. září do 2. prosince.

„Výstavu jsme připravovali tři roky a k vidění budou významná díla získaná ze 40 různých zdrojů. Antonín Chittussi je malíř celonárodního významu. Jeho poslední velká výstava se konala v Národní galerii v roce 1996. Po 16 letech dostanou milovníci umění možnost prohlédnout si jeho významná díla," uvedl autor výstavy Roman Prahl.

Organizátoři přichystali také řadu doprovodných akcí pro děti i dospělé. Mimo jiné to jsou přednášky a komentovaná prohlídka. „Připravili jsme rovněž výtvarnou dílnu pro děti přímo ve výstavních prostorách podle vzoru ze zahraničí, který už používají také některé české galerie," poznamenala kurátorka výstavy Marcela Chmelařová.

Antonín Chittussi je malíř krajinář a patří mezi nejvýznamnější osobnosti Pardubického kraje. Narodil se v roce 1847 v Ronově nad Doubravou a zemřel v roce 1891 v Praze. Je představitelem novodobého českého umění. Organizátoři se snažili představit Antonína Chittussiho co nejplastičtěji, poukázat na uměleckou kvalitu jeho tvorby a zdůraznit jeho přínos českému umění.