Ani během letošního koncertu nechyběla již tradiční Rybova mše.
„Počet účinkujících se nám letos opět rozrostl a na pódium jich nastoupilo téměř sto. Nejprve přednesli upravené koledy a vánoční spirituály, poté navázali Českou mší vánoční," prozradila Zdenka Burešová ze Sdružení Neratov.

Na tříkrálový koncert dorazilo v sobotu odpoledne více než 300,posluchačů, ti si potleskem vyžádali i přídavek v podobě koledy „Narodil se Kristus Pán".
Vstupné na koncert bylo dobrovolné, ve prospěch Tříkrálové sbírky. V neratovském kostele totiž nechyběli ani tři králové.

„Návštěvníci přispívali skutečně štědře, téměř zaplnili dvě zapečetěné kasičky. Část výtěžku pomůže i naší Základní škole speciální Neratov, do které chodí děti s mentálním postižením a kombinovanými vadami," dodává Zdenka Burešová.

Tři králové získali v sobotu ráno v neratovském kostele také požehnání, než vyrazili na svou první koledu – ve dvou skupinkách obešli Neratov a Bartošovice v Orlických horách.

Během týdne vyrazí ještě do Rokytnice, Orlického Záhoří, Nebeské Rybné nebo na Novou Ves.
Na Rychnovsku a Dobrušsku Kašpar, Melichar a Baltazar vyrazí do ulic s kasičkami až příští víkend, tedy v sobotu 10. ledna.
Tříkrálovou sbírku tedy ještě budete mít možnost sami podpořit.