Od 19 hodin tam vystoupí Trio Martinů, které vzniklo v roce 1990 na Pražské konzervatoři a získalo významná ocenění na soutěžích komorních souborů v Holandsku a Itálii. Velkou událostí Trutnovského podzimu se stane příští pondělí v Uffu vystoupení věhlasného operního pěvce Adama Plachetky, za doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu.

Luba Skořepová ožije v kině Luník

Červený Kostelec - „Sama“ - to je název filmu o staré ženě, která zůstala na všechno sama. Jeho jedinou aktérkou je 92letá herečka Luba Skořepová a děj se odehrává pouze v jejím bytě. A právě tento snímek, který zachycuje poslední týdny a dny v životě fenomenální herečky se bude v úterý v 19.30 hodin promítat v kině Luník. Po ukončení promítání se diváci mohou těšit na besedu s tvůrci filmu. Zajímavostí je to, že na film finančně přispěli lidé na webových stránkách Hithit.

Poznejte tajemné lesní stezky

Kopidlno - V úterý můžete vyrazit na zajímavou besedu do knihovny v Kopidlně o knize Tajemné stezky - Svatojiřským lesem mezi Labem a Jizerou, která začíná v 16 hodin. Jan Řehounek je znalec regionu Svatojiřského lesa, k němuž ho přitahují rodinné vazby a vzpomínky z dětství. Tento mohutný lesní komplex je zajímavý nejen krásnou přírodou, historií, architektonickými památkami, ale rovněž přebohatou zásobou lidových vyprávění, pověstí a legend. Beseda bude spojena s autogramiádou autora.