Kostelecká pouť

Kdy: od pátku 19. dubna do neděle 21. dubna

Kde: na Palackého náměstí v Kostelci nad Orlicí

Proč přijít: Sk Klackaři Kostelec nad Orlicí zvou na tři dny plné zábavy se stánky a pouťovými atrakcemi

7. Adlerův šmajd

Pozvánka.Pozvánka.Zdroj: archiv pořadatele

Kdy: v sobotu 20. dubna od 8.30

Kde: po okolí Štěpánovka, Albrechtic nad Orlicí a Nové Vsi

Proč přijít: Spolek přátel města Týniště nad Orlicí pořádá v sobotu 20. dubna tradiční vlastivědně-naučný pochod Adlerův šmajd aneb Pytláckou stezkou za tajemstvím okolních lesů. Trasa je navržena jako okružní v délce 20 km po okolí Štěpánovska, Albrechtic a Nové Vsi a lze ji individuálně zkrátit. Sraz zájemců o tuto výpravu je v 8.30 u vodárenské věže v Týništi nad Orlicí.

Z Pohádkova u Černilova. Galerii pod širým nebem tady tvoří Jaroslav Horák.
Černilovský Manhatan, Koupání u Gaudího i obří pavoučí síť. Vítejte v Pohádkově

Chovatelská přehlídka trofejí

Kdy: od soboty 20. dubna do 25. dubna

Kde: v Kulturním domě v Lukavici

Proč přijít: Milovníci myslivosti si tuto příležitost jistě nenechají ujít, čeká je přehlídka trofejí zvěře ulovené v roce 2023 v honitbách okresu Rychnov nad Kněžnou. Slavnostní zahájení se uskuteční 20. dubna v 9 hodin na hřišti v Lukavici, od 10 hodin se otevře výstava, která pak bude přístupná každý den mezi 9. a 18. hodinou, poslední den do 15. hodiny.

Pochod přes tři lípy

Skuhrovská památná lípa.Skuhrovská památná lípa.Zdroj: Deník/Jana Kotalová

Kdy: v sobotu 20. dubna od 8.00

Kde: start u Společenského centra ve Skuhrově nad Bělou

Proč přijít: Na stezku Vápenku, Rybářskou stezku a Ptáčák a zpět přes Slavěnku do Skuhrova - pochod pořádají Přátelé hradu Skuhrou. Kdo se dostaví později, trasa bude vyznačena fáborky. U každé z lip se zastavíte a budete si moci poslechnout povídání o jejich historii a významu. Pro starší občany je připravena doprava k lipkám. Občerstvení je zajištěno v duchu školního výletu. Program po akci přichystalo sdružení SPLAV, od 16.00 začne Country zábava.

Módní přehlídka

Kdy: v sobotu od 18.00

Kde: v Sokolovně v Borohrádku

Za kolik: 250/350 korun, v ceně welcome drink

Proč přijít: Přijďte se pokochat na krásné modely a zároveň přispět na dobrou věc, výtěžek bude věnován na dobročinné účely Oblastní charitě v Rychnově nad Kněžnou. V programu vystoupí Bigbanďata Týniště nad Orlicí, DJ Tommy a po skončení módní přehlídky se těšte na afterparty.

HRADECKO

Hradec na bruslíc

Kdy: pátek 19. dubna od 17.30 hodin

Kde: sraz na Ulrichově náměstí, Hradec Králové

Za kolik: zdarma

Proč přijít: Legendární jízda na bruslích Hradcem se vrací. Nasaďte brusle a užijte si unikátní jízdu uzavřenými hradeckými ulicemi při 11. ročníku Hradce na bruslích. V 18 hodin začne tradiční projížďka městem na „inlajnech“. „Bude to jedinečná možnost zabruslit si v ulicích centra Hradce Králové, které běžně patří hlavně autům a autobusům. Jízda městem je vhodná i pro méně zdatné bruslaře. Bruslaři budou mít na celé trase zajištěn doprovod městské policie a na všech křižovatkách zelenou,“ uvádí pořadatel akce Hradecký Majáles. Letos pořadatelé připravili trať dlouhou 10 kilometrů. Očekávané ukončení jízdy je v 19 hodin. Mapku s trasou a další informace najdete na webu Hradeckého Majálesu: https://hradec.majales.cz/hradec-na-bruslich/.

Koncert: Tromboneband slaví 20 let

Kdy: pátek 19. dubna od 18 hodin

Kde: Country Clubu Lucie, Nový Hradec Králové

Proč přijít: Dechový soubor složený z pozounů a tuby, který si říká Tromboneband, slaví již 20 let své existence pod záštitou ZUŠ Habrmanova. Výročí oslaví koncertem v pátek 19. dubna od 18 hodin v Country Clubu Lucie na Novém Hradci. Během večera vystoupí také část kapely Electrophonix a další hosté.

Hradecký Majáles

Kdy: sobota 20. dubna

Kde: Park 360, Hradec Králové

Proč přijít: Na tradičním hudebním festivalu se můžete těšit na známé interprety, jako jsou například Mirai, Viktor Sheen & Calin, Yzomandias & Nik Tendo, Ewa Farná, Gaia Mesiah, Mikolas Josef, Chinaski či Ben Cristovao. Více informací o festivalu se dozvíte na webu akce: https://hradec.majales.cz/.

Cestou necestou v Archeoparku

Kdy: sobota 20. dubna od 10 do 17 hodin

Kde: Archeopark pravěku Všestary

Proč přijít: V sobotu se koná první letošní akce pro veřejnost v Archeoparku pravěku Všestary. Sezónu zahájí akce nazvaná Cestou necestou. Návštěvníky čekají přednášky, ale i ukázky loveckých zbraní a děti si budou moci vyrobit stolní hru na cestu.
Přednášky:
10.30 a 15.00 - Poznatky z námořní plavby Expedice Monoxylon IV (Radomír Tichý)
11.30 a 16.00 - Jaké výsledky přinesl římský vojenský pochod Expedice Caligae (Martin Týfa)
14.00 - 125 let od nálezu kostry mamuta ve Svobodných Dvorech (Petr Čechák)

Farmářské východočeské trhy

Kdy: sobota 20. dubna od 8 do 12 hodin

Kde: Tylovo nábřeží, Hradec Králové

Za kolik: zdarma

Proč přijít: Na Tylově nábřeží se v sobotu opět konají farmářské trhy s nabídkou lokálních produktů a doprovodným programem pro děti. „Necháme dětem i jejich doprovodu nahlédnout do života farmářů, ukážeme, jak se staráme o půdu, pěstujeme zeleninu, květiny, chováme dobytek. Děti si budou moci vyzkoušet některé činnosti a třeba si i něco vyrobit nebo zasadit a odnést domů,“ uvádějí pořadatelé.

Mohlo by Vás také zajímat: Hobitín si lidé pletli s turistickou atrakcí, nově je otevřeno pouze po domluvě

Zdroj: Svatoslav Hofman