Dobrušská pouť

Kdy: od pátku 24. do neděle 26. května

Kde: na náměstí F. L. Věka a v Opočenské ulici v Dobrušce

Proč přijít: Pouťové atrakce, stánkový prodej a spousty zábavy slibuje další ročník Dobrušské pouti. Těšit se můžete i na doprovodný program. V Pátek v 16.00 vystoupí místní mažoretky, v 17.00 taneční skupina DDM Dobruška, od 19.00 Voxel a od 21.00 Raego. Vstup na páteční program je zdarma. Na sobotu je připravena v sokolovně pouťová diskotéka s Pohodex, otevřeno bude od 21.00, startuje se ve 22.00, vstup je za 200 korun.

Zdroj: Irena Voříšková

Podorlická rally

Kdy: v pátek 24. a v sobotu 25. května

Kde: V Opočně a na silnicích na Rychnovsku a Hradecku

Proč přijít: Nenechte si ujít páteční slavnostní zahájení pátého ročníku akce. Na Kupkově náměstí si po 17. hodině prohlédnete závodní vozy, pořadatelé představí posádky a dorazí také Tatra Buggyra Racing, s kterou se zúčastnil letošního ročníku Rallye Dakar Daniel Stiblík z Rychnova nad Kněžnou. Podorlická rally slavnostně odstartuje na Kupkově náměstí.

Z Podorlické rally.
Motory budou opět burácet Opočnem a okolím. Je tu pátá Podorlická rally

Oslavy 200 let příchodu Rettigových do Rychnova

Kdy: v sobotu 25. května od 10 do 18.00

Kde: na Starém náměstí Rychnov nad Kněžnou

Proč přijít: Rychnov si připomíná 200 výročí příchodu Rettigových do města. Těšte se na příjezd Rettigových na Staré náměstí, Gastro show, soutěže, Dixieland s kapelou Black Buřiňos a vystoupí Sbor z hor. Nebude chybět dobré jídlo a pití. Na akci se představí také sociální služby. Na setkání se tak těší i Centrum Orion, u jehož stánku si budete moci koupit výrobky, dozvědět se více o homesharingu a připravená bude i dílnička pro děti.

Magdalena Dobromila Rettigová na dobové kresbě.
M. D. Rettigová se po 200 letech vrací. Celý týden bude Rychnov baštit podle ní

Dětský den a Májové odpoledne

Kdy: V sobotu 25. května od 7.00

Kde: na vodní nádrži Na Zámlýní a na hřišti TJ Lokomotiva

Proč přijít: Akce začíná v 7 hodin rybářskými závody na vodní nádrži na Zámlýní, v 9 hodin pak bude následovat program pro děti na hřišti TJ Lokomotiva Borohrádek. Připraveny jsou hry a soutěže, malování na obličej, animační program, ukázky práce záchranných složek i pouťové atrakce. V restauraci Na Náměstí jsou pro gurmány přichystány zvěřinové speciality. Jak upozorňují pořadatelé, ve 14 hodin začne odpolední bohatý program s bigbeatem 60. a 70. let, který přiveze skupina A.D.U.R., dále pak vystoupí ABBA CZ v koncertní show revivalu skupiny ABBA, ve 20 hodin Olga Lounová a v závěru programu AC/CZ s Top AC/DC tribute show. Chybět nebudou ani mažoretky LABETY, parkourová exhibice, tanec u tyče, zkrátka mnoho zajímavého k vidění i slyšení.

Olga Lounová
Borohrádek opět ožije Dětským dnem a Májovým odpolednem. Přijede i Olga Lounová

Zámecký dětský den

Pohádkový park

Kdy: v sobotu 25. května od 10.00 do 15.00

Kde: v horní části parku před letohrádkem v Opočně

Za kolik: jednotné vstupné 60 korun (Vstupenky lze zakoupit přímo na místě u vstupu (u brány do parku z Kupkova náměstí). Platba pouze v hotovosti.

Proč přijít: Čeká vás den plný soutěží a doprovodného programu pro malé i dospělé děti… Vstup na akci bránou z Kupkova náměstí. Doprovodný program láká do palmového skleníku na tvořivou dílničku pro děti, na kuličkovou dráhu na louce před letohrádkem, malování na obličej a ve 12.00 vystoupí na travnaté ploše před palmovým skleníkem houslisté ze ZUŠ Luboše Sluky v Opočně pod vedením paní učitelky Evy Tomášové.

Zdroj: SDH Kostelec nad Orlicí

Dětský den na koupališti

Kdy: v neděli 26. května od 15.00 do 17.00

Kde: na koupališti v Kostelci nad Orlicí

Za kolik: zdarma

Proč přijít: Kostelecký okrašlovací spolek, Koupaliště Kostelec a Pro Junior ve spolupráci s EKO-KOM zvou na Dětský den. Připraven je bohatý program: šlapací autíčka, motokáry, skákací hrad, malování na obličej, mnoho ukázek a soutěží, štěstíčko. Občerstvení je zajištěno. Akce se koná za každého počasí.

Z festivalu Maker Faire.
Vesmírný projekt oceněný NASA, čokotiskárna i roboti. Rychnov hostí Maker Faire