Sokolský dům okrášlí na celý týden krajka

Tradiční výstavě paličkované krajky patří ode dneška do 1. prosince prostory Sokolského domu v Opočně na Kupkově náměstí. Na akci zve Klub přátel paličkované krajky Opočno. Výstava bude přístupná v pracovní dny od 14 do 17 hodin, o víkendu od 10 do 17 hodin.

Rabštejn láká na komedii Bosé nohy v parku

Tuto neděli si v Kostelci nad Orlicí přijdou na své milovníci divadla, mohou se těšit na tváře známé i z televizních obrazovek. Od 19 hodin začne ve Sdruženém klubu Rabštejn představení Bosé nohy v parku, romantická komedie nejen o lásce.
„Mladí novomanželé Corrie a Paul se po líbánkách vydávají na dlouhou trať každodenní manželské rutiny. Musí přežít první společnou noc v nezařízeném bytě, setkají se s podivínským sousedem a čeká je i společný večer s matkou Corrie…,“ tolik ve stručnosti děj divadelní hry.
Hrají: Veronika Freimanová, Radúz Mácha, Anna Kameníková/Karolína Vágnerová a Rudolf Hrušínský.

Jak dokáže být tma barevná, ukáže slavnostní podvečer

Slavnostní program plný překvapení nabídne Barevná tma ve čtvrtek 28. listopadu od 17.30 hodin ve Společenském centru – Kině 70 v Dobrušce. Účinkují: Martin a Tomáš Čejkovi, Pavel a Natálie Minaříkovi, D-Mel z DDM Dobruška, děti z MŠ a ZŠ speciální Nona, o.p.s., Eliška Koblásová, Zdeněk Svědík a další. Velkým tahákem bude i taneční vystoupení nevidomé Renaty Moravcové.
Vstupenky lze získat zdarma v Informačním centru Dobruška nebo si je lze zamluvit na telefonním čísle 732 262 600. A je o ně velký zájem. Na akci zvou Doteky naděje za podpory města Dobrušky a TK Akcent.

Plesovou sezónu na Jičínsku zahájí benefiční Královský bál.
Tipy Deníku: Benefiční bál otevře plesovou sezonu