Bystřický pohár se soutěžemi pro malé pašeráky aneb Závody v požárním sportu se v Orlickém Záhoří uskuteční 11. července a 8. srpna můžete přijít za zábavou na dřevařskou soutěž Kunštátský drvoštěp s ukázkou vyřezávání pašeráků motorovou pilou.

Kultura pod hvězdami v Opočně

Akce Kultura pod hvězdami letos zavítá na nádvoří opočenského zámku poprvé, a to již za necelý měsíc.
„Díky opatřením budeme některá představení dělit na dvě, abychom naplnili podmínku maximálně 500 lidí. Díky tomu máme ještě pár vstupenek prodeji,“ uvádí organizátor akce Radek Priputen, který zároveň zve milovníky letních divadelních setkání na nadcházející představení:
10. červen Vysavač - one man show Boba Klepla
11. červen Otevřené manželství - komedie s Janou Krausovou a Karlem Rodenem
13. červen Čas růží - koncertní verze muzikálu
14. červen Dracula - koncertní verze muzikálu

Premiéra filmu Bourák

Pátek 12. června, 19.30, Kino Rychnov nad Kněžnou: Komedie Ondřeje Trojana s Ivanem Trojanem v roli Bouráka, věčného frajera, kterému teče do baráku, ale i do života, a rodina už ho má plný zuby. Ale i srdce.
Filmový příběh se odehrává ve Šlukdorfu, ima-ginárním městě na severu Čech, kde po revoluci zavřeli všechny fabriky a místo nich se vyrojily samé nonstop herny a kasina. V jednom z těchto nonstopů s automaty pro zoufalce pracuje také Kamila, osmnáctka, která už má života ve městě plné zuby.