S osobitým stylem a otevřeností v tvorbě i životě Terezy Boučkové se potkají v salonku Pelclova divadla, kde v 18 hodin začne beseda s touto prozaičkou, scenáristkou a publicistkou.

„Většinou se snažíme zvát autory, které jsme tu ještě neměli. To platí právě o Tereze Boučkové, která přijíždí poprvé. Předpokládám, že bude číst z některé své knihy, pak může následovat diskuze se čtenáři a počítáme rovněž s autogramiádou,“ pozvala čtenáře knihovnice Iva Mansfeldová.

V autobiografických prózách Boučkové se otevřeně odráží její komplikovaný vztah s otcem, spisovatelem a dramatikem Pavlem Kohoutem, milostný i partnerský život, výchova vlastních i adoptovaných dětí. Vedle její prvotiny, novely Indiánský běh, patří k nejpozoruhodnějším titulům např. román Rok kohouta, kde reflektuje vlastní životní zkušenost s adopcí, jež se přes maximální snahu nepodvedla, nebrání se zveřejňování osobních i tvůrčích konfliktů.

Tereza Boučková se narodila v roce 1957 jako nejmladší ze tří dětí spisovatele Pavla Kohouta a jeho druhé ženy Anny Kohoutové. Po základní škole studovala na dvouleté ekonomické škole, vystudovala Akademické gymnázium ve Štěpánské ul. v Praze. Po maturitě podepsala Chartu 77 a pak pracovala jako uklízečka, poštovní doručovatelka, domovnice apod. Další studium jí bylo znemožněno, vzdělávala se soukromě, složila státní zkoušku z angličtiny, navštěvovala přednášky tzv. bytových univerzit.