Na jedné straně v něm stojí náznakově dramatizovaná epická báseň Arnošta Lustiga „Kantáta – tanec šílených“, v úplné podobě tiskem dosud nepublikované dílo z pozůstalosti autora, pro něhož se staly klíčovým tématem hrůzy holocaustu a zkoumání hranic zla, kam až je jeden člověk vůči druhému schopen zajít. Na straně druhé pak kantáta „Ich habe genug“ pro bas, hoboj a smyčce BWV 82 z pera hudebního génia Johanna Sebastiana Bacha.

Autorský tým v čele s Evou Lustigovou, dcerou spisovatele, jež se ujala režie, dokázal nejen obě díla postavit vedle sebe, ale také je působivě propojit. Na výjimečný povýšily projekt i umělecké osobnosti, které stojí na podiu. Hudební složku ztvárnili soubor Barocco sempre giovane, hobojista Vilém Veverka a slovenský pěvec Gustáv Beláček, hereckou část pak Vilma Cibulková, Jiří Lábus a Vilém Udatný.

Vstupenky na kantátu jsou k dostání v dobrušském informačním centru a pokladně kina.

Druhý neobyčejný, ale zcela jinak laděný večer se uskuteční v neděli 6. března ve velkém sále společenského centra. Do města totiž zavítá orchestr divadla Semafor s legendami Jiřím Suchým a Jitkou Molavcovou, jako host se představí zpěvák Michal Malátný. Nezapomenutelné písně (na které se zapomnělo) jistě potěší všechny v hledišti.