S ledovým klidem prohlásí, že je schopen střílet jen nataženým ukazovákem. Opovážlivce ztrestal zlým pohledem a přichází šok: Walker stiskne palcem neviditelnou spoušť, zaštěká kulomet a bláhový posměváček se kácí k zemi.

V ranní scénce na prožitkovém pobytu v Králíkách účinkovali: v úloze nepoučitelného zlosyna Ladislav Džubák z o. s. OD5K10, ztělesnění Walkera Texas Rangera se ujal pastor Jednoty bratrské z Ústí nad Orlicí Dan Dostrašil.

„Slzy Chucka Norrise léčí rakovinu – škoda že nikdy neplakal,“ neodpustil si vtípek Martin Vlasák z výše řečeného rychnovského sdružení, které ve spolupráci s Jednotou bratrskou a jedenácti Američany z vojenských základen NATO v Evropě připravili prožitkový týden. „Jsme na táboře v Králíkách.
English camp pořádáme už po několikáté a letos je koncipován jako cesta po Spojených státech. Každý den má téma nějakého státu, takže jsme byli už v New Yorku, v Chicagu, kde se to hemžilo mafiány, včera jsme zaskočili do Texasu za kovboji a při té příležitosti na nás právě vyskočil Chuck Norris. Dnešek se bude týkat filmů a Hollywoodu, pak je na pořadu Florida. Cílem je, aby se mladí lidé nenudili, aby se souběžně něco naučili a aby rozvinuli svou schopnost komunikace – dopoledne je vždycky výuka angličtiny, odpoledne zábava a večer se věnujeme diskuzím i na vážná témata,“ vyprávěl Martin Vlasák.

Devětadvacet zúčastněných studentů čeká ještě výlet na králický Sněžník a předávání Oscarů. „Bude se tu konat velká ceremonie s předáváním filmových cen, dáme totiž všem za úkol něco natočit a výsledky pak zhodnotíme,“ prozradil Martin Vlasák. Letošní English Camp končí v neděli.