Muzikant neskrývá, že nyní prožívá profesně velice spokojené období: „Věnuju se naplno muzice, tři dny v týdnu učím na týnišťské základní umělecké škole kytaru, a jinak můžu hrát.“ Kromě sólových vystoupení nadále koncertuje se svým folkrockovým Oborohem.
Za totality měl s hraním značné problémy: „Zákaz střídal zákaz a bylo to často hodně kuriózní. Nesměli jsme buď hrát vůbec, nebo jsme třeba měli zakázáno vystupovat mimo okres Rychnov nad Kněžnou.“ Oborohu předcházelo seskupení Prostor, které občas svůj prostor na scéně dostalo. Další jeho kapela Bílé světlo, jak Slávek Klecandr připomíná, hrála ryzí underground, takže ta na scénu nesměla. „S tím jsme hráli jen jednou na Magorově svatbě (Ivan Martin Jirous, pozn. redakce), i když ta kapela fungovala řádku let. Pak jsme dali dohromady bezejmenný akustický spolek, který hrál žalmy, vystupování s ním bylo takové poloilegální,“ připomíná dnes neuvěřitelnou historii. „Hráli jsme na církevní půdě. Samozřejmě jsme si nemohli vylepit žádné plakáty. Ale to už nastala druhá polovina 80. let a byli jsme tak nějak tolerováni,“ dodal Klecandr.
Příznivci Oborohu se mohou těšit na jeho tradiční vánoční koncert 14. prosince v rychnovském kině. Kapela zde vystoupí se smyčcovým Quando kvartetem.
Současný repertoár Oborohu tvoří písně ze všech období a řada dosud nevydaných skladeb plánovaných na šesté album, které se bude nahrávat v únoru příštího roku.